piątek, 19 marca 2021

IHG Rewards: Status Gold po 2 nocach, a Platinum po 5!

IHG Rewards Club przygotowało promocję, dzięki której uzyskamy status Gold lub Platinum w znacznie szybszy sposób niż normalnie. Standardowo, zdobycie tych statusów wymaga odbycia odpowiednio: 10 lub aż 40 nocy w hotelach grupy IHG w trakcie roku kalendarzowego. "Fast track" sprawia, że tych nocy wystarczy zaledwie 2 (na status Gold) lub 5 (na status Platinum).

Do fast tracka liczą się noce zrealizowane w ciągu 90 dni od rejestracji w promocji (edit: do rejestracji w promocji potrzeba niestety specjalnego kodu...). Nie ma się więc co spieszyć z zapisywaniem się na tę ofertę, jeśli na razie nie planujemy żadnych pobytów (które obecnie są dość utrudnione...). Do fast tracka najlepiej się zapisać tuż przed odbyciem pierwszego noclegu (a nie np. przed zrobieniem rezerwacji w hotelu).

I tak, dobrze widzicie. Liczą się noce, a nie pobyty. Można więc otrzymać "platynę" już zaledwie po jednym, dłuższym pobycie w danym hotelu.

Trzeba tylko pamiętać, że do tej promocji możemy się zapisać najpóźniej do 31 sierpnia 2021 r., a noce kwalifikujące do fast tracka muszą się odbyć najpóźniej do 29 listopada 2021 r.

Uzyskanym w promocji statusem będzie można się cieszyć aż do końca 2022 roku.

A co nam dają statusy w IHG? No... nie ma się co spodziewać cudów, ale z Goldem otrzymamy między innymi: późniejsze wymeldowanie (w miarę dostępności), priorytetowe zameldowanie, darmowy internet, podarunek powitalny i zarobimy na pobytach o 10% punktów więcej niż normalnie. Posiadając co najmniej status Gold nie musimy się też już martwić o wygaśnięcie punktów zgromadzonych w przeszłości na naszym koncie.

Dzięki statusowi Platinum dodatkowo otrzymamy jeszcze darmowe podniesienie standardu pokoju ("upgrade") czy o 50% więcej punktów.

Zdarzało mi się też czasem otrzymywać przywileje trochę lepsze niż to wynika z posiadanego statusu i np. już z Goldem dostać lepszy pokój. Zależy to jednak od konkretnego hotelu oraz innych czynników.

W Polsce dostępnych jest już kilkanaście hoteli grupy IHG - w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Józefowie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Dąbrowie Górniczej.


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz