wtorek, 24 maja 2022

Darmowy status Platinum w IHG One Rewards (a Diamond za kilkanaście nocy)

Program lojalnościowy IHG Rewards Club (zrzeszający takie hotelowe marki jak: InterContinental, Holiday Inn, Indigo, Crown Plaza i inne) zmienił ostatnio swoją nazwę na IHG One Rewards oraz nazwę najwyższego statusu ze Spire Elite na Diamond Elite. Oprócz tych zmian kosmetycznych wprowadzono też nowe benefity (np. darmowe śniadanie), o których więcej przeczytacie w informacji prasowej oraz na tej stronie IHG.

Teraz każdy ma możliwość wypróbowania najwyższych statusów tego programu dzięki nowej promocji! 

Aktualizacja 10.10.2022: aktualnie działający Fast Track w IHG.

Teoretycznie jest to tzw. "status match" (lub "status challenge"), a więc trzeba posiadać status w jakimś konkurencyjnym hotelowym programie lojalnościowym (a konkretniej w jednym z poniższych: Accor, Best Western Rewards, Choice Privileges, Hilton Honors, Marriott Bonvoy, Radisson Rewards, World of Hyatt lub Wyndham Rewards), jednak może to być równie dobrze najniższy status (który otrzymujemy jedynie za rejestrację) - i tak każdy uczestnik poniższej promocji otrzyma status Platinum w IHG One Rewards. Poza tym nigdzie nie ma wymogu udowodnienia, że w ogóle jakikolwiek status w innym programie posiadamy (oprócz tego, że IHG zastrzega sobie prawo sprawdzenia tego w ciągu 60 dni od rejestracji w ich promocji, ale w praktyce nie ma sensu by to rzeczywiście robili).

A więc, jak zdobyć status Platinum w IHG One Rewards?

Wystarczy:
1. wejść na stronę promocji IHG
2. wybrać z listy konkurencyjnych programów ten, w którym mamy konto (a przynajmniej w teorii, bo nie jest to weryfikowane) oraz kliknąć przy posiadanym w nim statusie opcję "REGISTER NOW" (jeśli jesteśmy już członkami programu IHG) lub "JOIN & REGISTER" (jeśli nie jesteśmy jeszcze członkami programu IHG)
3. Podać swój numer członkowski w IHG (lub zarejestrować się w tym programie)
4. I koniec!

Teraz tylko wystarczy poczekać aż zmieni nam się na koncie IHG status na PLATINUM, co nie powinno długo zająć.

Nasz darmowy status Platinum będzie ważny przez 120 dni od rejestracji w promocji (chociaż strona podaje datę ważności aż do 31 grudnia 2022 r., więc bardzo prawdopodobne, że właśnie tak będzie).

Zarejestrować się w promocji można do 31 lipca 2022 r.

Dodatkowo, można także utrzymać status Platinum dłużej niż tylko do końca tego roku, a dokładniej - aż do końca 2023 r. Żeby to zrobić trzeba jedynie spędzić 5 nocy w hotelach IHG w ciągu 120 dni od zarejestrowania się w promocji.

Jest także opcja zdobycia najwyższego statusu w IHG One Rewards, czyli Diamond Elite. aby otrzymać ten status (również do końca 2023 r.) trzeba spędzić 15 nocy w ciągu tych promocyjnych 120 dni. Jest to o wiele mniej niż normalnie wymagane 70 nocy w ciągu roku kalendarzowego, a więc warto o ten status z ułatwieniem tej promocji zawalczyć!

PS. Jeśli na razie nie planujemy żadnych pobytów w hotelach IHG to nie ma się co spieszyć z zapisywaniem się do powyższej promocji, bo od tego momentu wystartuje nam owy okres 120 dni w których mamy odbyć te 5 lub 15 nocy, żeby przedłużyć/zdobyć status Platinum/Diamond do końca 2023 roku. Trzeba jedynie pamiętać, że najpóźniej możemy się zapisać do tej promocji 31 lipca 2022 r.

PS.2. Noce potrzebne do przedłużenia statusu w tej promocji muszą być nocami kwalifikującymi - nie liczą się pobyty za punkty. Noclegi trzeba oczywiście rezerwować przez oficjalne kanały IHG (ich strona internetowa czy aplikacja), a nie pośredników typu Booking. Do tego każda noc musi kosztować co najmniej 30 USD (czyli w przeliczeniu ok. 130 PLN). Liczą się pobyty w każdym z hoteli IHG na świecie, oprócz tych w Chinach.


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

6 komentarzy:

 1. Znajdź odpowiedź na pytanie dotyczące płyt OSB na ściany zewnętrzne. Kliknij tutaj! https://www.io17.pl/7504

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiasz się, jakie są ograniczenia i zalety płyt OSB do ścian zewnętrznych? Przeczytaj artykuł tutaj sprawdź !

  OdpowiedzUsuń
 3. Sprawdź ten artykuł o "Jaka płyta OSB na sufit", aby poznać najważniejsze kwestie związane z zakupem materiału. zobacz tutaj

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapewnij sobie spokojny start po remoncie - przeczytaj artykuł o odbiorze mieszkań zobacz tutaj .

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz dość toksyn w swoim organizmie? Zapoznaj się z artykułem, który pomoże Ci oczyścić ciało. klik

  OdpowiedzUsuń
 6. Potrzebujesz kroku po kroku przewodnika po diecie oczyszczającej organizm? Kliknij tutaj! tutaj sprawdź

  OdpowiedzUsuń