piątek, 21 października 2011

Narty we Włoszech za 999zł (ze skipassem) ?!

Dwa serwisy zakupów grupowych, Gruper.pl oraz MyDeal.pl oferują obecnie wyjazd we włoskie Alpy, do słynnej doliny Val di Sole. Dziesięciodniowa wycieczka, organizowana przez biuro podróży Atena z Oświęcimia obejmuje m.in.: transport autokarem, 7 noclegów w Rezydencji Tonale & Gran Baita*** oraz 6-dniowy skipass Adamello. W obydwu serwisach dostępne są do wyboru te same terminy: od 2 do 11 grudnia 2011 lub od 9 do 18 grudnia 2011.

Nie pisalibyśmy o tym gdyby nie... zadziwiająco niska cena:

 • 999 zł na MyDeal.pl (link)

 • 1095 zł na Gruper.pl (link)


(edit 28.10.2011: Oferta pojawiła się też w serwisie Okazik.pl (link).)

Sam skipass to koszt co najmniej 130 euro (~570 zł).
Standardowa prowizja na MyDeal.pl to 35%,a na Gruper.pl 40%, czyli odpowiednio: 350 i 438 zł.

Przy powyższych założeniach wychodzi, że aby biuro podróży nie poniosło straty to koszt 7 noclegów oraz transportu musiałby wynosić maksymalnie... ok. 80 zł na jednego klienta!


(edit: Jak zostało słusznie zauważone w komentarzu - skipass w tym terminie mógł być nawet i darmowy)


Na deser jeszcze porównanie zdjęć tego hotelu w serwisie MyDeal.pl oraz na stronie biura Atena:


Różnica w zdjęciach wynika z tego, iż MyDeal dodało zdjęcia luksusowego, 4* hotelu, a nie tego do którego jest oferta! Czarno to widać, ale trzymamy jednak kciuki, by wycieczka rzeczywiście się odbyła...

(edit 28.10.2011: Widzimy niestety kolejny szkopuł - jak podaje biuro, we wszystkich apartamentach są łącznie 74 miejsca, razy dwa wyjazdy daje to 148 osób, a w trzech serwisach sprzedało się na chwilę obecną... 170 kuponów).
Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

2 komentarze:

 1. po 1. skipass w tym okresie dostepny jest za bezcen, po 2. przy zakupie takiej ilości biuro dostaje duże rabaty.
  Jeśli organizują takie wyjazdy co roku to hotele przyjmują turystów również za grosze, przy czym jesli chodzi o warunki -fakt, są kiepskie.
  Okres koniec marca/kwiecień to nie pełnia sezonu. Nikomu nie opłacałoby się organizować takiego wyjazdu (za taką cenę) np w styczniu.
  Opowiem wam jak było! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Racja z tym skipassem, na samym początku i końcu sezonu często są darmowe ponieważ istnieje ryzyko, że nie będzie śniegu (i rzeczywiście - na początku grudnia go zbytnio nie było...).
  Szkoda tylko, że MyDeal do końca trwania oferty nie zmieniło tych błędnych zdjęć (mimo tego, że zostali o tym poinformowani)

  OdpowiedzUsuń