wtorek, 24 marca 2015

Punkty IHG od 56 USD za 10 tys. (czyli hotele od 106 PLN/noc!)

Daily Getaways - IHG Rewards Club
Rozpoczyna się coroczna promocja Daily Getaways organizowana przez U.S. Travel Association, w której do kupienia są przeważnie hotelowe punkty w mocno obniżonej cenie. Promocja potrwa przez następne kilka tygodni i każdego dnia będzie możliwość zakupu punktów/noclegów w różnych sieciach hotelowych.

Dziś (24 marca) od godziny 18:00 naszego czasu będzie można kupić punkty IHG Rewards Club w następujących pakietach:
 • 15.000 pkt. za 90 USD (60 USD za 10k)
 • 25.000 pkt. za 150 USD (60 USD za 10k)
 • 50.000 pkt. za 293 USD (58,60 USD za 10k)
 • 100.000 pkt. za 565 USD (56,50 USD za 10k)

Powoduje to, że noc w hotelu znajdującym się na liście Point Breaks (a więc po 5.000 pkt.) będzie nas kosztować trochę ponad 28 USD, czyli 106 PLN. Na aktualnej liście PB już mało co zostało, ale kolejna rozpocznie się w czerwcu. :)
Standardowo hotele IHG kosztują już od 10.000 pkt. za noc, także też może się opłacić kupić w tej promocji punkty i wymienić je na nocleg zamiast kupować go za gotówkę. Warto porównywać cenę w punktach do tej w danej walucie, bo zdarzają się spore różnice.

Przykładowo: hotel Holiday Inn Berlin - City West kosztuje 10.000 pkt. lub 109 EUR za noc. Kupując punkty po 56,50 USD i wymieniając je na noc-nagrodę ("reward night") oszczędzamy aż 236 PLN, czyli ponad 50%!

Punkty powinny pokazać się na koncie do 10 dni roboczych od ich zakupu.

Jedyny szkopuł promocji Daily Getaways - jest ona teoretycznie skierowana tylko do obywateli USA, także może się okazać, że nie będzie się dało z niej skorzystać (nie przejdzie płatność polską kartą).

Ogólnie, punkty IHG można też kupować po 70 USD za 10k tym sposobem, wymaga on jednak posiadania co najmniej 5.000 pkt. na koncie.

Jeśli tylu nie mamy, to można jeszcze skorzystać z innej promocji (obowiązującej do 29 marca) - zakupu punktów z bonusem 60%:
Najbardziej opłaca się wtedy kupić co najmniej 26.000 pkt. - uzyskamy bowiem cenę niecałych 72 USD za 10k.

Oczywiście cały czas (do końca kwietnia) można w łatwy sposób zdobyć co najmniej 50.000 punktów IHG biorąc udział w promocji Set Your Sights.Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

10 komentarzy:

 1. W ostatnim SYS za 10 tys. punktów zapłaciłem ok. 125 PLN. Tego niestety żadna inna promocja nie przebije. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardziej się opłaca promocja IHG +100% nie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Wychodzi podobnie, bo przy +100% to kupując minimum 26.000 wychodzi po 57,50 USD/10k. No i jeszcze oczywiście musi się możliwość zakupu z takim bonusem pojawić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tytul sugeruje naprawde jakas fajna promocje, ale z tresci wynika, ze to raczej kicha - bo podana w tytule cena dotyczy tylko pointbreakow (ktore moim zdaniem ostatnio bardzo kiepskie, ale wiadomo, ze moze komus cos podpasuje). Ponadto tak naprawde nie wiadomo, czy mozna te pkt kupic, zeby miec w takiej cenie nocleg chocby z tych pointbreakow

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie kojarzę ani jednej pozytywnej wypowiedzi z Twojej strony. Możesz podać adres strony, na której wykonujesz choćby podobną pracę do tej Rafała? Chętnie tam zajrzę. Z góry dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 6. I to jeszcze napisał Smerf Maruda ;)

  A tak ogólnie, to jakoś trzeba zachęcać, szczególnie osoby, które mogą się tak świetnie nie orientować co można i za ile kupić/zarezerwować. Zresztą tak czy inaczej jest to najlepsza okazja do zakupu punktów i może się opłacać nie tylko do Point Breaków. Ale racja, do końca nie wiadomo czy będzie można z niej rzeczywiście skorzystać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie prowadze takiej strony.
  Jesli Ci sie nie podobaja moje komentarze to ich po prostu nie czytaj. Z gory za to dziekuje

  OdpowiedzUsuń
 8. Polskie karty przechodzą nie pamiętam jak z danymi chyba muszą być amerykańskie.

  Kupowałem dwa razy, dwa lata temu punkty w IHG, w zeszłym roku punkty w Wyndham Rewards.

  Żeby było śmiesznej próbowałem skorzystać z użyczonej karty American Express (10% zniżki) i tak transakcja nie przeszła.

  A polską kartą przeszło bez problemu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Rafal - a moze podzielisz sie taka informacja (zreszta kazdy moze to podac) - ile nocy pointbreakowych miales w zyciu, a ile nocy w hotelach IHG wogole (wliczajac w to nawet zakupione bardzo tanio np. travelpony). Bardzo jestem ciekawy takiej statystyki

  OdpowiedzUsuń
 10. też mi się wydaje, że niespecjalnie jest sens przeliczania na PB - marna oferta ostatnio. już sensowniej (rzetelniej) jest to przeliczyć na hotele po 10.000 pkt, co w droższych krajach daje niezłą cenę za nocleg - np. Helsinki.

  OdpowiedzUsuń