poniedziałek, 20 marca 2017

Punkty + Promocje = Hiltony od 50, a nawet 38 PLN za pokój!

Obecnie trwa kilka dobrych promocji punktowych w programie lojalnościowym Hlton Honors. Łącząc je ze sobą jesteśmy w stanie istotnie obniżyć cenę hoteli sieci Hilton.

Poniższe informacje na pewno przydadzą się osobom szukających taniego noclegu w Krakowie czy Rzeszowie, a także i w innych miastach w Polsce i na świecie. I to w bardzo dobrych warunkach, do tego czasem nawet z darmowym śniadaniem.


#1. Zakup punktów


Kilka dni temu ruszyła świetna okazja na zakup punktów w Hilton Honors z maksymalnym bonusem, jaki zdarza się w promocjach. Otrzymamy ich o 100% więcej, czyli tak naprawdę ich cena jest obniżona o połowę - do 5 dolarów za tysiąc punktów. Wszyscy otrzymują ten sam bonus, trzeba jedynie kupić co najmniej 5.000 punktów, a promocja trwa do 3 maja 2017 r. Zwiększony również został maksymalny limit punktów, które możemy kupić w ciągu roku - z 80.000 do 160.000.
Najtańsze hotele Hilton kosztują 5.000 punktów za noc (za pokój 2-osobowy). Korzystając z powyższej promocji tyle punktów będzie nas kosztować 25 dolarów, czyli ok. 100 PLN. W Polsce można więc za stówkę przenocować w Krakowie czy Rzeszowie. Do tego we wszystkich Hamptonach każdy gość otrzymuje darmowe śniadanie.

>>> LINK DO ZAKUPU PUNKTÓW

Następnie są hotele za 10.000 punktów za noc, czyli 200 złotych w powyższej promocji. W Polsce są to: Hilton Garden Inn Krakow Airport, Hampton by Hilton Gdansk Airport, Hampton by Hilton Swinoujscie (który szczególnie w sezonie potrafi kosztować kilkakrotnie więcej!), Hampton by Hilton Warsaw Airport. Tyle samo punktów kosztuje też np. świetny DoubleTree w Kuala Lumpur czy np. pod Singapurem. :)

W poradniku o Hilton Honors znajdziecie sporo innych przykładów hoteli za 5 czy 10 tysięcy punktów na całym świecie.

Warto też zaznaczyć, że w związku z ostatnimi zmianami w programie Hilton Honors zmianie uległy też ceny w punktach wielu hoteli. W Polsce cena sporej liczby Hiltonów poszła w dół. Jest ona zależna od daty, ale w wielu fajnych hotelach (np. 4- czy 5-gwiazdkowych marki DoubleTree) możemy przenocować już od kilkunastu tysięcy punktów za noc.

Nie zawsze jednak opłaca się rezerwować hotele za punkty, nawet kupione w takiej promocji. Warto sobie zawsze wejść na stronę Hilton Honors i wyszukać ile na dany dzień dany hotel kosztuje w punktach, a ile za gotówkę i porównać te ceny (licząc 1.000 pkt jako 5 USD). Różnice potrafią być spore. Trzeba tylko pamiętać o sprawdzaniu ceny brutto, czyli wraz z podatkiem, który jest często niewliczony w początkowo pokazywaną cenę (a w przypadku rezerwacji za punkty nie dolicza się już żadnych dopłat). Poza tym porównywać cenę w punktach do stawki Flexible Rate (zwrotnej), bo rezerwacja za punkty też raczej jest zwrotna.

Przeważnie za punkty opłaca się brać hotele kosztujące od pięciu do kilkunastu tysięcy punktów, chociaż jak ktoś poluje na jakieś wyjątkowo luksusowe hotele, to czasem też może na nich sporo zaoszczędzić wybierając stawkę za punkty.

PS. Jeśli ktoś nie może kupić punktów (bo np. ma nowo założone konto w Hilton Honors), to proszę o kontakt mailowy - pomogę!

Aktualizacja: niestety, ale Hilton musiał coś zmienić od ostatniego czasu (i ostatniej tak dobrej promocji, gdy kupiłem punkty co najmniej kilkunastu nowym członkom HH:), bo tym razem przy 3 próbach zakupu punktów na nowe konta innych osób, żadna z nich się nie powiodła... Jedyna nadzieja w szybkim wprowadzeniu darmowego transferu punktów z konta na konto (teraz jest to zupełnie nieopłacalne, bo trzeba dopłacić 12,50 USD za przekazanie 5 tys. punktów), ale nie wiadomo dokładnie kiedy to ruszy ani jak to będzie wyglądać.

Nawet jeśli nie planujesz na razie zakupu punktów Hilton Honors, a nie posiadasz jeszcze w tej sieci konta członkowskiego, to polecam sobie takie założyć już teraz! Posiadanie konta nic to nie kosztuje, a przynajmniej już w następnej dobrej promocji na zakup punktów będziesz pewnie mógł/mogła normalnie wziąć w niej udział, bo: Osoba z nowym kontem może kupować i odbierać punkty kupione w prezencie po 30 dniach od posiadania konta, jeśli była na nim w przeciągu tych 30 dni jakakolwiek aktywność punktowa. Jeśli nie było żadnej aktywności, to limit zdejmuje się dopiero po 90 dniach.

Czemu Hilton ma takie ograniczenie w zakupie punktów przez nowe osoby? Nie pytajcie mnie, bo nie mam pojęcia... :p


#2. Punkty za pobyty


Obecnie trwają jeszcze dwie istotne promocje, dzięki którym dostaniemy punkty za odbyte pobyty.

Pierwszą z nich jest "2k every day", czyli 2.000 punktów za każdy dzień pobytu. Teoretycznie pobyty powinny być kwalifikujące (czyli dające jakieś punkty bazowe - za wydatki na pokój), ale praktyka pokazuje, że do promocji liczą się też pobyty np. zarezerwowane za same punkty, w dowolnych hotelach sieci.Więcej o tej promocji, która trwa do 30 kwietnia, napisałem tutaj.

>>> LINK DO PROMOCJI

Drugą jest promocja za rezerwacje dokonane przez aplikację Hilton Honors. Za każdy taki pobyt do końca 2017 roku otrzymamy dodatkowo 500 punktów.

>>> LINK DO PROMOCJI

Jeśli więc skorzystamy z tych dwóch promocji (trzeba się jednorazowo zarejestrować do każdej z nich), to za pobyt składający się z jednej nocy otrzymamy 2.500 punktów!

Jeśli będzie to hotel za 5.000 punktów, to połowa wróci potem na nasze konto. Taki pobyt będzie więc nas w praktyce kosztował... 12,50 USD, czyli niecałe 50 PLN. (zakładając, że punkty kupiliśmy z wyżej opisanym bonusem +100%).
Hotele w Krakowie i Rzeszowie za... 50 złotych za pokój!

Czy da się jeszcze obniżyć tę cenę? Ano da się! :)


#3. Co piąta noc za darmo


W programie lojalnościowym Hilton Honors stale obowiązuje promocja na co piątą noc gratis. Dotyczy ona pobytów na co najmniej pięć nocy (lub ich wielokrotność) i tylko w przypadku rezerwacji za punkty.

Do tej pory z tej promocji mogły skorzystać jedynie osoby posiadające status Gold, a teraz także i członkowie o statusie Silver mają ten przywilej!

Cena pobytu na 5 nocy w hotelu za 5.000 pkt. powinna więc w ostatnim kroku zmienić się z 25.000 na 20.000 pkt.

Jeśli zarezerwujemy taki pobyt na 5 nocy (do 30.04, przez aplikację), to powinniśmy za niego otrzymać 5*2.000 + 500 punktów. Wyniesie nas więc on w sumie 9.500 pkt., czyli 1.900 punktów za noc. a te z kolei są warte... niecałe 38 PLN. :)

Jak za dwuosobowy pokój (a w przypadku np. krakowskiego Hamptona, to i ze śniadaniem), to chyba nie tak dużo? :)

PS. W obliczeniach nie brałem pod uwagę bonusów za status, np. 250 punktów w hotelach Hampton czy 750 pkt. w hotelach Garden Inn, więc oszczędności w tym przypadku są jeszcze większe.

Wszystkie pobyty (również te za same punkty) w Hilton Honors liczą się do statusu czy do zrobienia tzw. status match (a właściwie to status challenge) lub fast tracka (status Gold po 4 pobytach w ciągu 90 dni!). Dzięki już statusowi Gold w wielu hotelach Hiltona zyskujemy np. darmowe śniadania czy dostęp do saloników executive lounge. O podniesieniu standardu pokoju czy innych przywilejach nawet nie wspominając... :)


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz