środa, 23 października 2013

Drugi mattress run zarezerwowany!


Jeśli jeszcze nie wiecie co to jest mattress run to zapraszam do wpisu na ten temat. Pierwszy spędziłem we frankfurckim InterContinentalu. Za tą jedną noc otrzymałem 26.500 punktów (wartych jakieś 560 PLN), a do tego spełniłem połowę najtrudniejszego warunku w promocji The Big Win, dzięki której uzyskam jeszcze prawie 90.000 punktów.

Druga połowa zadania zostanie wykonana – tak jak przypuszczałem – w Berlinie. Nie sądziłem jednak, że uda się aż tak tanio załatwić dojazd (i nocleg). Dzięki promocji Simple Express dostanę się tam z Warszawy za 38 zł w jedną stronę. Termin dość odległy, bo za ponad 5 tygodni, ale to dlatego, że akurat wtedy hotel, który sobie wybrałem miał najniższą cenę.

W Berlinie w ostatnim czasie byłem dwa razy – na darmowej nocy w InterContinentalu oraz za punkty w Holiday Inn, a drugi raz – z błędu cenowego w hotelu Savoy (hmm.. chyba najwyższa pora napisać recenzję). Teraz natomiast dojadę tylko w okolice lotniska Berlin-Schönefeld i przenocuję za 39 EUR (Advance Saver Rate, pokój dla 2 osób jest o 10 EUR droższy) w przyjemnie wyglądającym Holiday Inn Berlin Airport - Conf Centre.

PS. Hotel po dwóch dniach pobrał z konta środki na rezerwację. O dziwo, w PLN (171,21), a nie EUR (39). Widzę też, że pokój zmienił mi się ze standardowego na trochę lepszy – Superior :).


Jeśli też chcecie zarezerwować pobyt w którymś z hoteli IHG, to zachęcam do skorzystania z mojego linku polecającego. Z góry dzięki!
Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

23 komentarze:

 1. Haha, mam ten sam hotel na oku a propos tej promocji :) Z tym, że w moim przypadku nie muszę tam jechać specjalnie, bo będe leciał na TXL, a drugiego dnia rano wylot z SXF, wiec przyda sie idealnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tez tam jade w tym celu na nocleg z 30.11/01.12 też dzięki promocji w SimpleE.

  OdpowiedzUsuń
 3. O, no proszę, to pewnie się spotkamy w strefie spa ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Jasne, ja startuje tym autobusem w sobote rano, a w planach mam zwiedzanie lotniska SXF ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bede w nocy z 29 na 30 listopada

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja tak jak Tomek - dzień później ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam takie pytanie bo sam już nie wiem ;) czy nocleg zabookowany przez pośrednika, nie bezpośrednio na stronie IHG, będzie brany pod uwagę w The Big Win?

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie, bo za taki pobyt w ogóle nie dostaje się punktów w programie.

  OdpowiedzUsuń
 9. A czy kolejny nocleg w tym samym hotelu zaliczy się do The Big Win?  Niestety ale InterContinental w Warszawie pokrzyżował moje plany..chciałem zarezerwować nocleg z soboty na niedziele 30.11 na 01.12 ale pokoje Standard Room są dostępne tylko w opcji za punkty.

  OdpowiedzUsuń
 10. Rafał, piszesz, że pobrali Ci kasę z konta po dwóch dniach - czy dlatego, ze bookowałeś pokój ze stawką "Non-Refundable" ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Pytam, bo zarezerwowałem w Warszawie 4 noclegi (mattres run:D) z opcją "Refundable" i widzę, że nie zablokowali kasy na moim koncie. Więc pewnie w momencie jak będę już na miejscu pobiorą kasę?

  OdpowiedzUsuń
 12. Hehe! ;)
  Tak, znaczy po prostu będziesz płacił przy wymeldowaniu.
  W IC mogą też przy zameldowaniu chcieć kartę, żeby zablokować jakąś kwotę na ew. wydatki.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ostatnim razem jak byłem w IC w Wawie, powiedziałem, że nie będę korzystać z baru i nawet nic nie wspomnieli o obciążaniu karty:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Rzeczywiście, często można tego uniknąć ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Rafał, mam jeszcze pytanie a propos wykorzystywania punktów na darmowe noclegi. Czy po zarezerwowaniu noclegu za punkty - istnieje opcja dokupienia śniadań za punkty (tak jak to jest np. w Clubcarlson) albo zapłacenia za nie gotówką? Jeśli można je wykupić za gotówkę to gdzie taką informacje znaleźć? Widzę na stronie ceny śniadań, ale są one przypisane jako dodatek już do rezerwacji opłacanych gotówką. Nie ma natomiast żadnych informacji o śniadaniach w taryfach za punkty... Orientujesz się może jak to jest?

  OdpowiedzUsuń
 16. Raczej w takim wypadku to tylko można w hotelu dokupić i to pewnie drożej niż przy robieniu rezerwacji, Trzeba by się w konkretnym hotelu zapytać. Może się m/w można zorientować patrząc po cenach śniadań np. na Booking.com.

  OdpowiedzUsuń
 17. No a my od 29.11-01.12 :-)

  OdpowiedzUsuń