środa, 16 października 2013

Warszawa – Modlin – Frankfurt-Hahn – Frankfurt nad Menem


Na swój pierwszy mattress run wybrałem się Ryanairem na jeden dzień do Frankfurtu nad Menem. Podróż (w odróżnieniu od hotelu, w którym nocowałem) była mocno budżetowa, także żeby się dostać do celu musiałem skorzystać dodatkowo z dwóch przewoźników autokarowych.

Z Warszawy na lotnisko Warszawa-Modlin

ModlinBus na przystanku przy lotnisku w Modlinie
Do Modlina najtaniej jest się dostać ModlinBusem, o ile bilety kupi się odpowiednio wcześniej przez internet. Ja zapłaciłem za nie 9 i 11 zł (powrót) na niecałe 3 tygodnie przed podróżą. Odlot miałem o godzinie 12:40, także wybrałem kurs o 9:40 z metra Młociny, następny był dopiero o 11:05. Mogliby w sumie lepiej dopasować swój rozkład do lotów z Modlina...
Nowoczesny autobus z darmowym wi-fi zaledwie pół godziny później był już na miejscu w Nowym Dworze Mazowieckim.
Lotnisko Warszawa Modlin tablica odlotów
Monopol Ryanaira w Modlinie
Na lotnisku również można było korzystać z bezpłatnego internetu.

Lotnisko Warszawa Modlin oczekiwanie na samolot Ryanair
Jedni wysiadają, drudzy są w drodze pod daszek ;)
Lotnisko Warszawa Modlin samolot Ryanair do Frankfurtu
Lotnisko Warszawa Modlin poczęstunek na pokładzie Ryanair... własny
W Locie podobno dają tylko wodę i malutkie Prince Polo, nie mogłem być gorszy :)
Jedzenie w samolocie Ryanair
Sam lot upłynął szybko i całkiem przyjemnie. Po półtorej godziny, czyli 10 minut przed czasem, wylądowaliśmy w Niemczech.
Samolot Ryanair wylądował na lotnisku Frankfurt-Hahn
McDonald's na lotnisku Frankfurt-Hahn
Ceny w McDonald's na lotnisku Frankfurt-Hahn, Terminal A

Z lotniska Frankfurt-Hahn do centrum miasta


Lotnisko Frankfurt-Hahn znajduje się 120 km od samego Frankfurtu. Jako transport wybrałem autobus firmy Bohr (info), który odjeżdża spod stanowiska nr 14 przy Terminalu B (po przylocie na Terminal A należy się kierować w lewo). W tym samym miejscu znajduje się budka z biletami, koszt w jedną stronę  14 EUR. Jako że lot powrotny miałem już następnego dnia  wybrałem ważny przez 24 godziny bilet "round trip" za 20 EUR. Trochę drożej niż zapłaciłem za lot w obie strony. Może dlatego, że autobus jedzie też i trochę dłużej  1 godz. 45 min. do dworca kolejowego Frankfurt Main Hauptbahnhof. :)

Powrót


Trochę się zagapiłem opuszczając hotelowy pokój i zszedłem do recepcji dopiero po 10:45, a równo o 11 miałem autobus na lotnisko (następny za półtorej godziny, także bym nie miał szans zdążyć na samolot). Do tego przede mną w kolejce stała Azjatka, która na pytanie czy bardzo jej się spieszy, odpowiedziała  tak, stoję w kolejce. InterContinental jest na szczęście 600 metrów od dworca kolejowego/stanowiska autobusów, a wymeldowanie przebiegło prawdziwie ekspresowo. Za pięć jedenasta stałem zdyszany w kolejce do autobusu. Okazało się, że nie ma już wolnych miejsc! Na szczęście kierowca wskazał na stojący dalej, pusty autobus, do którego ja i kilka pozostałych osób wsiadło. Po kilku minutach odjechał, uff :). Trochę się zdziwiłem, bo nikt nie sprawdzał biletów, jednak dopiero przy wysiadaniu były one sprawdzane/sprzedawane.
Konkurencja samoloty Wizzair i Ryanair
Tutaj już większa konkurencja
Lot powrotny upłynął już mniej przyjemnie za sprawą grupki głośno zachowujących się Serbów. "Serbian hardcore team" (czy coś takiego) na ich koszulkach dobrze ich określało. Na szczęście z tyłu samolotu były wolne rzędy i tam się w końcu przenieśli. 
Samolot Ryanair
Samolot wylądował znów jakieś 10 minut przed czasem. Za to ModlinBus przez korki jechał trochę dłużej  40 minut do Młocin.
Lotnisko Warszawa Modlin oczekiwanie na samolot pod daszkiem
Déjà vu!
Trochę zdjęć z Frankfurtu:
Miasto Frankfurt panorama
Miasto Frankfurt stare miasto a w tle hotel Jumeirah Frankfurt
Daleko w tle – hotel Jumeirah Frankfurt – zostawię na następny raz ;)
Miasto Frankfurt stare miasto
Frankfurt wieżowiec Commerzbank Tower
Najwyższy wieżowiec we Frankfurcie – Commerzbank Tower
Frankfurt centrum handlowe MyZeil
Centrum handlowe MyZeil – świetny design i darmowe wi-fi
Frankfurt hotel Steigenberger Frankfurter-Hof
Od biedy, następnym razem mogę i tutaj przenocować
Frankfurt witryna sklepowa ze śmiesznym manekinem
Frankfurt mroczny mural na budynku
Frankfurt mroczny wieżowiec
Siedziba wytwórni Tri Angle Records, wpuszczają tylko z The Haxan Cloak na słuchawkach


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

7 komentarzy:

 1. a nocowales wkoncu w tym hotelu czy nie?;p bo nie wspomniales o tym slowem

  OdpowiedzUsuń
 2. Jasne, o hotelu będzie w osobnym poście ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. a jeżeli zarezerwuję nocleg w promocji PARTNER RATE 35% OFF to też mój nocleg załapie się na te wszystkie promocje punktowe?

  OdpowiedzUsuń
 4. PARTNER RATE 35% OFF, czyli IKEX3 oficjalnie nie daje punktów (chociaż przy robieniu rezerwacji jest "You will earn xxx points for this stay"...) ale zdarza się, że tak. Nie bierze udziału w The Big Win, chociaż może jak się okaże że da punkty to i się w Big Win wliczy... ale nie ma pewności.

  Jest jeszcze PARTNER RATE 2x1, czyli IDEX1, dwa noclegi w cenie jednego. Tutaj natomiast powinny być punty i powinna brać też udział w Big Win. Żeby było śmieszniej to pokazuje "You will earn 0 points for this stay" :P

  Linki:
  IKEX3: http://www.ihg.com/hotels/gb/en/reservation/findandbook?ratePreference=IKEX3
  IDEX1: http://www.ihg.com/hotels/us/en/reservation/findandbook?ratePreference=IDEX1

  OdpowiedzUsuń
 5. dziękuję za szybką odpowiedź, czyli, żeby dostać punkty przy jednym noclegu najlepiej wybrać zwykłą taryfę, czy może są jakieś bezpieczne sposoby na zaoszczędzenie, np. 10 % ?

  OdpowiedzUsuń
 6. W przyszłości zapraszamy do skorzystania z transportu na lotnisko Modlin z firmą AB Everest. Transport "door to door" w cenie 40zł od Pasażera.

  OdpowiedzUsuń