piątek, 13 grudnia 2013

W piątek 13-go nawet punkty się niepoprawnie naliczają!


Pierwszy pobyt (w ten weekend) poprawnie się rozliczył:

HotelInterContinental Warsaw 5*
Pobyt: Grudzień 2013 r.
Zdobyte punkty: 17.200 (podstawowe i z kodów bonusowych - drugi pobyt na konto Ani) bez tych za Big Win
Przywileje (status Gold): Upgrade do pokoju Club na 38. piętrze (bez dostępu do saloniku), darmowy internet, wymeldowanie o godz. 14:00.
InterContinental Warszawa - punkty za pobyt

Natomiast drugi rozliczył się dość pechowo, czyli tak jak przystało na piątek trzynastego :)

Mianowicie:
Holiday Inn Warszawa - Jozefow brak punktow za pobyt
Pobyt trwał zaledwie jedną noc, a został rozliczony tak jakby trwał 14 nocy... Do tego "non-qualifying". Po chwilowym wkurzeniu, na szczęście zauważyłem, że przyszło i drugie rozliczenie, tym razem poprawne. Mam nadzieję, że te "14 nocy" nie będzie miało wpływu na spersonalizowane warunki promocji Big Win 2014 :)

HotelHoliday Inn Warsaw - Jozefow 4*
Pobyt: Grudzień 2013 r.
Zdobyte punkty: 7.433 (podstawowe i z kodów bonusowych - trzeci pobyt na konto Ani) bez tych za Big Win
Przywileje (status Gold): Upgrade do pokoju Executive, darmowy internet, wymeldowanie (w miarę dostępności) do 14:00 - nie sprawdzaliśmy, poczęstunek powitalny (2 małe wody, 3 pyszne pralinki), możliwość darmowego wypożyczenia rowerów ;)
Holiday Inn Warszawa - Jozefow, prawidlowo rozliczony pobyt

Do tej pory, na konto Ani wpłynęło za 3 noclegi: 25.046 + 17.200 + 7.434 = 49.680 punktów wartych co najmniej 1050 PLN (a noclegi te kosztowały w sumie 650 PLN dla dwóch osób;). Został jeszcze tylko jeden nocleg do zaliczenia całej promocji Big Win, za którą wpadnie jeszcze drugie tyle punktów ;)

Nawet jeśli ktoś nie odbył jeszcze żadnego noclegu, to nadal jest czas do zaliczenia promocji Big Win. Do końca roku pozostały 3 weekendy, a potrzeba zaledwie 4 nocy, w tym dwóch sobót. Po nowym roku szykuje się kolejna odsłona promocji, ale raczej nie będzie ona aż tak korzystna, ze względu na to, że większość kodów bonusowych (które dają właściwie drugie tyle punktów) wygaśnie.

Warto odbyć nawet i jedną noc, w dowolnym hotelu IHG, przed końcem roku i otrzymać za nią – tak jak my – ok. 25.000 punktów (wystarczających nawet na 5 darmowych nocy) z samych kodów bonusowych. Druga noc da ok. 15.000 punktów, a kolejne po ok. 7 tysięcy.


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

79 komentarzy:

 1. było coś w tym temacie tu:

  http://loyaltylobby.com/2013/12/07/ihg-rewards-club-overlapping-stay-posting-problems/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest jeszcze jedna ważna sprawa, teraz noce za punkty nawet z point breaks liczą się do zdobywania statusu, sprawdzone doświadczalnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rafale drogi powiedz szczerze jak Ci się wydaje czy w związku z Big Winem 2014 nastąpi inflacja punktów? Zastanawia mnie czy jak najszybciej ich nie wykorzystać bo podejrzewam, że terminy letnie będą bardzo drogie a kolejna promocja tylko zwiększy liczbę osób z dużą liczbą punktów do wykorzystania. Fajnie by było przeczytać coś na ten temat w osobnym temacie i propozycją kierunków do wykorzystania. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ano racja ;)
  A do "fast track" też się wliczają?

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście ciężko powiedzieć, ale przeważnie jak podnoszą ceny w punktach to pojawia się o tym informacja i jest jeszcze czas, żeby skorzystać ze starych stawek.

  Rzeczywiście teraz ludziom przybędzie punktów, przynajmniej w Europie będzie duży skok, w UK/USA to w sumie i tak popularne są karty kredytowe na starcie dające dziesiątki tysięcy punktów :p

  Wezmę tę sugestię pod uwagę ;) Ogólnie warto porównywać standardowe ceny do cen w punktach, bo czasem są duże różnice. Np. InterContinentale w Seulu, czy nawet jeden w Tokio są po 35k punktów, czyli znacznie taniej (przy punktach zdobytych z Big Win/kodów) niż ich normalna cena (700+ PLN). Sporo jest też hoteli w Azji po 400-500 PLN, które są po 20k punktów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Będę bardzo wdzięczny za pomoc i informację, gdyż mam wątpliwości po ilu dniach są widoczne punkty za pobyt w systemie IHG. W komentarzach na blogu przeczytałem, że najpóźniej po 3 lub 4 dniach, a ja nadal nie otrzymałem nic za pobyt w Crowne Plaza Prague w dniach 6-8 grudnia. Proszę o radę, czy powinienem już reklamować, czy powinienem jeszcze poczekać ?
  ...oraz będę również bardzo wdzięczny za informację, czy liczy się do Big Wina darmowa noc w Intercontinental Prague uzyskana zgodnie z zasadami BRG, gdyż do dzisiaj nie otrzymałem za ten pobyt żadnych punktów i jest widoczne tylko jako "Non-Qualifying Stay". Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Na koncie małżonki jest status Gold i w fast tracku jest 38 noclegów do zrobienia (po 1 płatnym noclegu i 1 z punktów).

  OdpowiedzUsuń
 8. a platyna z punktów z big wina wpadnie? bo chyba wymóg to 90k

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak dostajesz te upgrady pokoi? Ja pomimo posiadania platynowego statusu nie dostałem upgrade'y ani w intercontinentalu ani w jozefowie :(

  OdpowiedzUsuń
 10. BTW na moim koncie jeszcze gorzej :P

  Non-Qualifying Nights
  55 Non-Qualifying stayNon-Qualifying overlapping Stay


  Quantity


  Check-in Date
  Oct 15, 2013


  Check-Out Date
  Dec 9, 2013

  OdpowiedzUsuń
 11. to muszą być punkty statutowe nie promocyjne, do statusu nie liczą się punkty z kodów i z big wina.

  OdpowiedzUsuń
 12. Z jaka strona porownywales cene BPG

  OdpowiedzUsuń
 13. Dwa tygodnie temu miałem okazję spać gratis w Intercontinentalu w Pradze, gdyż w systemie IHG było 111 EUR + VAT, a w Travelrepublic.co.uk było 116.80 EUR. Dostałem szybkie pozytywne potwierdzenie BRG i super bezkosztowy pobyt w samym centrum Pragi, ale teraz zaczynam martwić się o mojego "Big Wina", gdyż jak na razie żadne punkty nie wpadły mi za ten nocleg

  OdpowiedzUsuń
 14. Hmm, w Józefowie to dziwne, że nie. Jakby co można do nich wcześniej zadzwonić, ew. podczas zameldowania się zapytać. W J. to mi się za każdym razem w rezerwacji zmieniał pokój na Executive, a w IC w sumie nic nie powiedziała, ale pokoju z numerem zaczynającym się od 38 nie mogłem nie przyjąć :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Z BRG się nie dostaje punktów, ani nie bierze ona udziału w Big Win, chociaż jako "non-qualifying" się powinien rozliczyć po 4 dniach. To ciekawe, że znów w Travelrapublic się udało, ktoś chyba nie dopatrzył się innych warunków anulacji :)

  A w CP to był normalny, płatny pobyt? Nie za punkty? W Account Activity nie masz tego pobytu rozliczonego w żaden sposób?

  OdpowiedzUsuń
 16. Dokładnie, tylko te podstawowe za pobyt (w powyższym przypadku - 2000 za IC i 395 za Józefów). Ewentualnie jeszcze jak się rezerwuje stawkę z Bonus Point Package - to te dodatkowe punkty też się liczą do statusu.

  OdpowiedzUsuń
 17. No to całkiem nieźle :) Łatwo będzie przynajmniej Golda utrzymać na 2015 r. ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. W Crowne Plaza był normalny płatny pobyt, a pobyt w Account Activity nie jest nadal widoczny w żaden sposób. Proszę poradź mi co mam robić, czy jeszcze poczekać, czy już reklamować?

  OdpowiedzUsuń
 19. Mam nadzieję, że pousuwają te błędne rozliczenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja bym może poczekał do poniedziałku i wtedy wysłał, bo w sumie mają tydzień na naliczenie od wymeldowania.

  OdpowiedzUsuń
 21. Dzięki za radę...więć spokojnie czekam mając nadzieję, że sytuacja wyjaśni się do poniedziałku
  PS. W US już ruszył nowy the Big Win, tylko szkoda, że nie jest tak atrakcyjny jak aktualny

  OdpowiedzUsuń
 22. ja wysłałem maila i dostałem odpowiedź cytuję - potwierdzam upgrade pokoju do king executive - Józefów

  OdpowiedzUsuń
 23. ruszyło BIG WIN 2014, niestety warunki cieniutkie do zdobycia dla mnie 31.000 pkt

  https://bigwin.ihg.com/amer/us/en/login/index?utm_medium=missing&utm_source=missing&cm_sp=missing&memberId=&promoCode=8291&offerId=P8279&cm_mmc=OSMAM_thirdparty_GL_TBWSpring14_DEFAULT

  OdpowiedzUsuń
 24. Też miałem podobny problem. Powiedziano mi, że w chwili rezerwacji zakładany jest tzw. "wirtualny pokój" w którym jesteśmy wmeldowani do czasu faktycznego przyjazdu. Z jakiegoś powodu system przyjął to jako pobyt, ale błąd jest w IHG znany:

  Moreover, please disregard the incorrect posting attached to yur account. Rest assured that this known system error is currently being fixed and worked out.

  OdpowiedzUsuń
 25. Mam zapytanie! Biorę udział w Big Win. Jestem już po trzech pobytach Kraków + Warszawa. Jak na razie na konto wpłynęło mi 50 tyś punktów, bez tych z Big Win. Ostatni nocleg chciałem zrealizować w Holiday Inn Żylina, jednak chcieliśmy pojechać ze znajomymi. Moje pytanie brzmi, czy mogę z mojego konta IHG zarezerwować dwa pokoje dla mnie i dla nich, korzystając również z promocji - 10% dla klubowiczów Exclusive Member Discount czy to przejdzie i będzie się normalnie liczyło jako czwarty nocleg do Big Win? Pozrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 26. Można, ale i tak wliczy się tylko 1 pokój, także lepiej by było założyć na kogoś nowe konto, zarejestrować się na kody i Big Win i z niego zarezerwować drugi pokój. Wtedy wpadnie dodatkowe 25 tys :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Porownanie 3 kont w edycji 2014: moje zony i kolegi. Moje 27 nocy w 2013 a na 14 do zroboenoa 10. Żony 4 za 2013 teraz do zrobienia 7.kolega 1 noc ale ma w hostorii 14 overlaping i na 2014 13 nocy. Ciekawe czy to ma wplyw. Wniosek i tak jesy prosty. Chca prxekonac nowych a lojalnych juz tak nir procentuja.

  OdpowiedzUsuń
 28. Witam , Też zacząłem zabawę w Big Wina-a Mam już za sobą 3 noclegi 27/11 + 3/4 XII + 7/8 XII . Dostałem już punkty z pierwszego i ostatniego ale środkowego dalej nie mam naliczonych . Rezerwowałem go też to przez stronę IHG . Napisałem do nich informację o tym to napisali mi , że rozpatrują . Ile czasu w praktyce takie sprawy załatwiają ? Czy FV za tę noc jest wystarczającym dowodem do reklamacji bo nie mogę znaleźć tej rezerwacji na swoim koncie ?

  OdpowiedzUsuń
 29. Pewnie skończy się pozytywnie. Jakby co to numer rezerwacji masz w mailu potwierdzającym, nie trzeba mieć innych dowodów.

  OdpowiedzUsuń
 30. W tym problem , że chyba skasowałem tego e-maila po pobycie w hotelu bo myślałem, że to już wszystko jest Ok :(

  OdpowiedzUsuń
 31. Mam jeszcze jedne pytanie na stronie http://www.hotelspotter.pl/2013/10/kalendarz-cen-hoteli.html pisałeś jak szukać hoteli , próbowałem to zrobić i w zakładce Travelocity.com nie mogę znaleźć zakładki "Check Rates" . Czy coś zmieniło się na ich stronie ?

  OdpowiedzUsuń
 32. Aha, no ale raczej nie powinno być problemu, powinni ustalić sami, że była odbyta rezerwacja. A jak coś będzie nie tak (nie znajdą rezerwacji) to nie wiem, może się skontaktujesz z hotelem i tam ci powiedzą.

  Ogólnie to dziwną mają tą stronę w IHG, że po odbyciu rezerwacji już właściwie nie widać nigdzie jej szczegółów, tylko jak się rozliczy.

  OdpowiedzUsuń
 33. Niestety coś ten sposób już raczej przestał działać, możesz jeszcze spróbować wejść z tego linku: http://travel.travelocity.com/hotel/HotelAvailability.do?Service=CJUS&SEQ=138548199609110262013&pathIndicator=HOTEL_FRONTDOOR&leavingDate=mm/dd/yyyy&returningDate=mm/dd/yyyy&city=WARSAW&cityCountryCode=PL&dateFormat=mm/dd/yyyy&searchMode=city

  OdpowiedzUsuń
 34. Dzięki z tego linka działa

  OdpowiedzUsuń
 35. Ja dziś robię MR na koncie małżonki w IC W-wa i nie ma żadnego upgradu (status Gold) w recepcji średnio miłe przyjęcie. W pokoju brak 2 kpl. szlafroka i reszty, trzeba było czekać ponad 30 min. na uzupełnienie. Pokój na 27 piętrze. Chociaż poduszki twardsze można było zamówić.

  OdpowiedzUsuń
 36. u mnie za Józefów wskoczyło 29 non-qualifying nights ;) ale przynajmniej overlapu nie było więc nawet nie wnikam czy wykasują czy nie

  OdpowiedzUsuń
 37. Mogliby w ramach zadośćuczynienia wliczyć te noce do statusu :))

  OdpowiedzUsuń
 38. Hej, Rafał.


  Nie jestem pewien, czy to babol. U mnie też tak było przy przedpłaconym pobycie w HI. Mam jedną pozycję Non-qualified od dnia rozliczenia (chyba) do dnia check-in, a później drugi normalnie z punktami. Przy czym "punktowana" pozycja pojawiła się dopiero po wypełnieniu ankiety i po otrzymaniu maila z podziękowaniem za pobyt.


  Mam nadzieję, że to pomoże. Pozdr

  OdpowiedzUsuń
 39. a tęankietę to kiedy dostałeś? ile dni po noclegu? przychodzi na maila, czy w systemie IHG gdzieś ją widać? Ciekawe co będzie u mnie widoczne po sobotnim pobycie?

  OdpowiedzUsuń
 40. Hej,


  Schemat w przypadku HI Jozefow i IC Wawa wyglądał tak samo. Po ok. 3 dniach roboczych od noclegu zaproszenie do wypelnienia ankiety na profilowy email. Kilka godzin po wypelnieniu mail z podziekowaniem za nocleg na ten sam email. Nie wiem, czy odmowa wypełnienia ankiety cokolwiek przyspiesza/spowalnia. Mniej wiecej w tym samym czasie punkty za nocleg byly zaliczone w profilu. W Big Win do tej pory nie ma (tydzien po).

  OdpowiedzUsuń
 41. Czy jeszcze u kogoś w zakładce My Offer Status znikł big wn 2013? u mnie pojawił się "Earn at least 50,000 bonus points. Register to find out how." pomimo trwającej realizacji zadań z bw2013... mam nadzieję że mimo wszystko zaliczą mi zadania. Standardowo z zakładek użyłem linka do bw13 i zarejestrowałem się przez pomyłkę do edycji 14...a tam raptem 31k do zdobycia...a miałem poczekać do zakończenia zadań.

  OdpowiedzUsuń
 42. Tez tak mam. To niby 2 oddzielne strony (win.ihg.com dla 2013 i bigwin.igh.com dla 2014), ale bede oczekiwal z niecierpliwoscia.

  OdpowiedzUsuń
 43. Rzeczywiście, u mnie też... to może dlatego strona Big Win nie zaktualizowała się o noce z 6-8 grudnia...

  OdpowiedzUsuń
 44. Witam, mam problem ratujcie. Naliczyło mi się wszystko ładnie w Big Win, ale nie zaliczyło mi rezerwacji przez IHG, wydaje mi się, że wszystko rezerwowałem z poziomu ich strony - jak to sprawdzić ?? Albo jak to naprawić? Na 100% rezerwowałem albo przez IHG albo przez strony wwww hotelu. Nie korzystałem z żadnych serwisów zewnętrznych.

  OdpowiedzUsuń
 45. sorki za zamieszanie, już się pojawiło....

  OdpowiedzUsuń
 46. też tak mam ,ale ja jeszcze do BW 2014 nie aplikowałem...

  OdpowiedzUsuń
 47. A kiedy miałeś wymeldowanie i kiedy naliczyło punkty w Big Win?

  Teraz mają jakieś problemy właśnie z BW, bo coś się zadania nie aktualizują...
  Samym tym zadaniem "Book with us" bym się nie martwił, bo jak dostałeś punkty tzn. że musiałeś przez ich stronę zarezerwować, więc to pewnie też przez ich obecne problemy...

  OdpowiedzUsuń
 48. wycięli nas z programu na ten rok?

  OdpowiedzUsuń
 49. Aha, no to przynajmniej dobrze, że to nie przez to :p

  No oby szybko wróciło do normy, bo denerwujące są takie problemy.

  OdpowiedzUsuń
 50. jakieś mam zaćmienie, a po zalogowaniu, to gdzie znaleźć zadania BiG Winowe z obecnej promocji?

  OdpowiedzUsuń
 51. Tutaj się trzeba zalogować: http://ihgrewardsclub.com/win

  OdpowiedzUsuń
 52. Rafa, ale to jest ten sam link co do rejestracji...

  OdpowiedzUsuń
 53. chyba że coś kliknąłem, ale nie kojarzę ;))

  OdpowiedzUsuń
 54. U nas (na dwóch kontach) właśnie też się dopiero zaktualizowało! :)

  OdpowiedzUsuń
 55. No tam też się loguje, żeby sprawdzić zadania. ;)

  OdpowiedzUsuń
 56. a w my offer status wróciła Ci opcja BW?

  OdpowiedzUsuń
 57. jak wejdziesz w detale tej opcji na 50 tysiów punktów to taki jest przedział dat (start-end)

  OdpowiedzUsuń
 58. Nie, może tym się nie trzeba przejmować.

  Chociaż jeszcze punkty za częściowe zadania Big Win nie przyszły, a powinny na jedno konto. No ale się zaktualizowało, także pewnie będzie ok ;)

  OdpowiedzUsuń
 59. Prawdopodobnie ta pierwsza data to data rejestracji do BW.

  OdpowiedzUsuń
 60. Może zmienili nazwę z BW na tę nową bo pkt niby tyle samo do zdobycia. Hmm a Ty w "my offer" widzisz nowego big wina?

  OdpowiedzUsuń
 61. To pewnie end masz też na 31.12 tylko może początek inny o ile to data rejestracji w BW

  OdpowiedzUsuń
 62. No tak, na swoim koncie mam 1 września, czyli pierwszy dzień obowiązywania promocji, a na koncie dziewczyny jest 4 listopada, zdaje się ;)

  OdpowiedzUsuń
 63. ja mam to samo co majk... poczekamy zobaczymy

  OdpowiedzUsuń
 64. Rafał można też wejść poprzez
  http://www.travelocity.ca/

  IC też wchodzi

  OdpowiedzUsuń
 65. Dzięki, zaktualizuję tamten wpis!

  OdpowiedzUsuń
 66. nie ma za co
  przyjemność po mojej stronie:)

  OdpowiedzUsuń
 67. W przypadku każdej przedpłaconej rezerwacji (advance purchase) procedura wygląda tak samo i będzie się pojawiał non-qualifying stay. Ten non qualifying stay to nic innego jak wasza płatność za rezerwację. Zatem to żaden błąd :)

  OdpowiedzUsuń
 68. Nowa promocja nazywa się Big Win 2014, obejmie pobyty od 1 stycznia do 30 kwietnia, rejestrować można się od wczoraj.

  OdpowiedzUsuń
 69. Hmm nie, normalnie się pojawia tylko raz, jako kwalifikująca bądź nie.

  OdpowiedzUsuń
 70. Jest możliwość, że akurat ty nie widzisz tej informacji za każdym razem, ale w 100% ten non-qualifying stay (i ten o którym pisał lotoholik) to efekt dokonania płatności. Data check-in to dzień płatności, data check out to dzień twojego realnego check-in / check-out (w zależności od recepcjonisty, który cię melduje).

  OdpowiedzUsuń
 71. czy się pojawi raz czy dwa razy to chyba nie ma znaczenia, ważne, aby zaliczyło pobyt i punkty nabiło ;)

  OdpowiedzUsuń
 72. u mnie za Józefów pojawiło się "38 Non-Qualifying stay
  Non-Qualifying overlapping Stay"
  Rozumiem, ze na razie się za bardzo nie przejmować i czekać albo na drugie poprawne punkty albo ankietę i po niej punkty wpadną?

  OdpowiedzUsuń
 73. No nie ma się co przejmować :) A ta ankieta po pobycie to raczej nie ma żadnego znaczenia.

  Nie, mi wyskoczył z IC też jakiś dziwny non-q ostatnio, chociaż już wcześniej przyszły punkty.

  OdpowiedzUsuń
 74. Z Józefowem już wszystko w porządku, kolejny wpis zawiera punkty. Teraz czekam tylko na pkt z IC i w pt ostatni nocleg w HIX.

  OdpowiedzUsuń
 75. Pobyt 2 w 2014r daje tylko 3200 punków.


  Feb 27, 2014|Earn|Qualifying Stay|3,200 pts.


  WARSAW

  WARSAW,
  Qualifying Nights

  1  Earning Details

  2,000 pts.


  Bonus Points Earned

  200 pts.


  ANNIVERSARY BONUS OFFER

  1,000 pts.

  Non-Qualifying Nights  Non-Qualifying stay
  Non-Qualifying overlapping Stay


  Quantity


  Check-in Date

  Feb 22, 2014

  Check-Out Date

  Feb 23, 2014

  View Hotel Bill


  Hotel Bill Not Available
  Write a Review  Add to Favorites

  OdpowiedzUsuń
 76. Dzięki z info, rzeczywiście już z drugimi pobytami nie jest najlepiej w tym roku.

  OdpowiedzUsuń