piątek, 21 lutego 2014

Bonus Points Package, czyli szybki sposób na Platynę czy nawet i nowy status - Spire Elite w IHG

(ostatni aktualizacja: 18.07.2015)

Nie jest łatwo uzyskać platynowy status w IHG dający m.in. takie przywileje jak upgrade pokoju czy 50% punktów podstawowych więcej. Przynajmniej, jeśli się nie mieszka w Anglii czy USA (gdzie wystarczy wyrobienie odpowiedniej karty kredytowej). Poza tym IHG nie oferuje już status match,  trzeba by spędzić co najmniej 40 nocy w hotelach IHG w roku kalendarzowym (liczą się również noce za punkty). Ewentualnie uzbierać 40.000 kwalifikujących punktów. Niestety punkty zakupione tradycyjnym lub mniej tradycyjnym sposobem nie są kwalifikujące, liczą się jedynie podstawowe punkty za pobyt, których dostaje się 10 za każdego wydanego dolara. Innymi słowy: trzeba by było wydać jakieś 15.000 PLN.

Ostatnio jeszcze IHG wprowadziło nowy, najwyższy status - Spire Elite, który wymaga uzyskania 75.000 punktów lub spędzenia 75 nocy w hotelach IHG. Także, żeby standardowo zdobyć ten status, to dopiero by się trzeba było nagimnastykować. :)

Z pomocą przychodzą Bonus Points Packages


BPP to pakiety punktów, które możemy dokupić do niektórych stawek rezerwując hotel. Mają tę przewagę, że są to jedyne kwalifikujące punkty (oczywiście oprócz tych podstawowych). Polskie hotele przeważnie oferują pakiety po 1.000 pkt. za noc, ale np. w Holiday Inn Express Warsaw Airport można obecnie znaleźć stawkę z 5.000 punktami bonusowymi za pobyt! Trzeba za nie dopłacić 85 PLN (do stawki "best flexible", co jest i tak bardzo dobrą ceną, bo wynoszącą sporo poniżej 7 USD/tysiąc, dokładniej to jakieś 4,50 USD).
Hotele IHG z Bonus Points Package - Warszawa 5000
5.000 kwalifikujących punktów bonusowych za pobyt!
Trzeba tylko wziąć pod uwagę fakt, iż te 5.000 punktów otrzymamy za pobyt (dowolnie długi), a nie za każdą noc. Bez sensu jest więc wybierać tę stawkę, jeśli nocujemy w hotelu dłużej niż przez jedną noc, bo o dziwo zapłacimy o te 85 PLN więcej do każdej nocy, a punkty otrzymamy tylko raz.

Lepiej jest więc wtedy jedną noc zarezerwować z tą stawką z bonus points, a drugą osobno, już w normalnej stawce. Zrobienie dwóch osobnych rezerwacji z BPP  na dwa kolejne dni nie pomoże, bo system i tak rozliczy te rezerwacje jako jeden pobyt. Musiałby być co najmniej jeden dzień przerwy między tymi rezerwacjami, żeby rozliczyły się one jako dwa osobne pobyty.

Hotele oferujące stawki Bonus Points Package można sobie wyszukiwać np. TUTAJ.

Jeszcze więcej punktów bonusowych?


Są jednak hotele oferujące znacznie większe pakiety Bonus Points Package. Przytłaczająca większość z nich znajduje się jednak w USA. Tutaj można zobaczyć aktualną listę hoteli oferujących BPP od 10.000 pkt. Dwa z nich zasługują na szczególną uwagę, obydwa znajdują się w Nowym Jorku i oferują (niekoniecznie dla wszystkich dat) po 25.000 lub 30.000 punktów bonusowych (za pobyt)! Jako, że to NYC i do tego ze świetną lokalizacją, to hotele nie należą do najtańszych (przykładowe ceny na screenach poniżej) . Dodatkowo za tę stawkę z punktami trzeba dopłacić nawet ok. 100 USD (co i tak jest bardzo dobrą ceną jak za tyle punktów, nawet niekwalifikujących).

Te hotele to:
Hotel Indigo Brooklyn
Hotele IHG z Bonus Points Package - Nowy Jork - 30000

Stawka best flexible w tym drugim hotelu Indigo na ten dzień wynosiła 229 USD, także za te 30.000 punktów dopłacamy jedynie 70 USD, czyli 2,33 USD za tysiąc, co jest rewelacyjną ceną!

Niby musimy wydać ~300 USD za noc, ale warto pamiętać, że nie dość, że spędzimy ją w świetnym hotelu w Nowym Jorku, to jeszcze uzyskamy 30.000 punktów, które są warte co najmniej 210 USD (3*70 USD), nie mówiąc już o tym, że są one kwalifikujące.

I want to wake up in that city that doesn't sleep


Także, jeśli ktoś się wybiera do Nowego Jorku, warto rozważyć obydwa te hotele z uwagi na punkty, które nie dość, że można wykorzystać na przyszłe noclegi, to jeszcze liczą się do statusu. 

Po spędzeniu zaledwie jednej nocy w którymś z tych hoteli już otrzymamy/przedłużymy sobie status Gold (który wymaga 10 nocy lub 10.000 punktów), a po kolejnej nocy w drugim z nich mamy już w kieszeni status Platinum na dany oraz cały kolejny rok! A po trzeciej nocy? Witamy się z najwyższym statusem - Spire Elite. :)

Punkty rozliczają się standardowo, 4 dni po wymeldowaniu.
IHG Rewards Club - SPIRE ELITE status
Najwyższy status w IHG Rewards Club - Spire Elite, ktoś się może już nim pochwalić? :)

Także, jak widać, jest to całkiem dobry sposób na uzyskanie nawet najwyższego statusu w IHG. Zamiast spędzać 75 nocy w hotelach wystarczy przenocować jedynie... trzy razy. Trzeba tylko pamiętać o codziennej zmianie hotelu (żeby każdy pobyt rozliczył się osobno).

Możemy więc wybrać kombinację:

W sumie uzyskamy więc 85.000 punktów, a z podstawowymi (10 za każdego wydanego dolara) będzie to i ponad 90.000! Taka ilość punktów wystarczy nam nawet na 18 nocy w promocji Point Breaks!

W sumie to nawet jak w tym drugim hotelu nie znajdziemy stawki z 25k punktów, a "tylko" z 10k, to i tak w te trzy noce uzyskamy więcej niż 75.000 pkt. wymaganych do statusu Spire Elite!

Aha, warto jeszcze pamiętać, że uzyskanie statusu Spire Elite oznacza, że możemy podarować komuś status Platinum lub sami otrzymać 25.000 punktów, także trzeba by je jeszcze dodać do powyższych rachunków. :) A od 2016 roku posiadacze tego statusu otrzymają dodatkowe, miejmy nadzieję, że warte zachodu, przywileje!


Hotele możecie rezerwować poprzez powyższe linki lub klikając w banner po prawej stronie bloga. Dzięki! ;)


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

12 komentarzy:

 1. Fajnie, ze w koncu o tym napisałeś ;) ja w koncu zabukowalem obydwa te hotele na jedna noc, takze wrócę z tripa do NYC o 500$ biedniejszy, ale bogatszy o jakies 70 tys punktów w tym 50 tys kwalifikujach ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny wpis, ale.. po właściwie co mi ten status platinum?
  Taka informacja chyba mimo wszystko tytułem wstępu przydałaby się, nie wszyscy muszą wiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To w sumie kopia postu z LL ale niech Ci będzie:P Chociaż można było się trochę wysilić i poszukać w europie hoteli które oferują bonusy. Nie wiem czy każdy wie ale w większości IC są pakiety 5k. A są i lepsze promocje bo np w London można trafić na 10k w poszczególnych terminach. Nie szukałem w innych miastach i krajach ale na 27 marca zaklepany mam pobyt z bonusem i po noclegu wrzucę screena.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ano racja, uzupełniłem ;)
  Ogólnie to warto mieć chociażby status Gold, który też często oferuje upgrade'y, chociaż w tym wypadku jest to raczej nieoficjalny przywilej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No taki miałem zamysł, żeby napisać o jedynych 2 hotelach oferujących 25 tys. punktów, uzupełniłem jeszcze info o pozostałych hotelach, także dopiero teraz można mówić o wzorowaniu się :)

  A który hotel w Londynie oferuje 10 tys. w BPP?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy istnieje jakiś sposób na odnalezienie dat, w których są dostępne te pakiety 25k? Chyba że się to pokończyło, bo ja widzę tylko 10k :-/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ach, znalazłem, są poukrywane trochę, ale za to można zdobyć nawet 30k ;-) Super

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo, to fajnie, dzięki za info ;)
  No niestety trzeba szukać... ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uzupełniając: 30k jest dostępne w Indigo NYC-Chelsea, ale jest to ogólnie droższy hotel niż Indigo Brooklyn.
  Świetne jednak, że te punkty są kwalifikującymi ;-) Chyba? :D Jak długo hehe?

  OdpowiedzUsuń
 10. Aha, ok, czyli pojawił się trzeci hotel z tak wysokim BPP ;)

  Są na pewno, oby to się jeszcze utrzymało... ;)
  Musieliby zmienić regulamin:
  "1. Points for Elite Status – For purposes of determining Elite Status, IHG® Rewards Club points are classified as either Elite Qualifying Points or Non-Elite Qualifying Points. Base points earned from Qualifying Rates paid for hotel stays, points collected from partner transactions, IHG® Rewards Club Bonus Points Packages and Meeting Rewards are considered Elite Qualifying Points and counted towards membership elite status. A Qualifying Rate includes the following: non-discounted rate, standard corporate rate, worldwide sales negotiated rate, national/regional/local government rate and specified leisure rates as confirmed
  by the IHG HOLIDEX® Plus reservation system. All other point earning transactions, including promotional points, points vouchers, points purchase, points transfers, and points deposits, will be considered Non-Elite Qualifying Points and will not be counted towards elite status."

  OdpowiedzUsuń
 11. Rafale, nie chcę się wpieprzać, ale potrzeba tu aktualizacji: Midtown-31st St nie należy już do IHG (jest tam teraz Hyatt), natomiast oferty bonusowe (30k) posiada Indigo NYC-Chelsea, a zatem liczba hoteli oferujących tę możliwość zdobycia punktów kwalifikujących pozostaje taka sama (2). I oby tak pozostało nawet po zapowiadanych zmianach w IHG. :-/

  OdpowiedzUsuń
 12. Żadne "wpieprzanie się", dzięki za info, będę więc musiał zaktualizować wpis :)


  No oby to zostało, może będzie warto dla nowego statusu się w to bawić (75 tys. pkt.) ;)

  OdpowiedzUsuń