piątek, 14 lutego 2014

Podsumowanie podsumowań promocji IHG Big Win 2013

Gdziewyjechac.pl Silesiair IHG Big Win
Podsumowania zeszłorocznej promocji IHG Big Win dla naszych dwóch kont (w końcu dziś Walentynki!:) znajdziecie tutaj: Rafał, Ania.

W sumie wydaliśmy (zainwestowaliśmy:) 2164,50 PLN na 250.126 punktów IHG, które są warte co najmniej 5300 PLN (25*70 USD).

Za ćwierć miliona punktów możemy spędzić 50 nocy w hotelach z list Point Breaks lub od 5 do 25 nocy w dowolnych hotelach i terminach, w standardowych stawkach punktowych.

Czy było warto tyle wydać właściwie tylko na mattress runy? W zasadzie to się okaże dopiero jak zaczniemy te punkty wydawać. 43,27 PLN za noc w dwuosobowym pokoju to tyle co nic, ale trzeba jeszcze się dostosować do terminów i hoteli w promocji Point Breaks. Możemy sobie też zaszaleć i spędzić np. Sylwestra w którymś z najdroższych InterContinentali na świecie, ewentualnie – coś pomiędzy tymi skrajnościami. Na bieżąco będziemy przedstawiać swoje punktowe wydatki, a na koniec – ile udało się dzięki temu w sumie zaoszczędzić. Bo na pewno na tym nie stracimy, to w końcu nie forex, czy inne bitcoiny. :)

Tak czy inaczej, warto się było wybrać "za darmo" do Frankfurtu i Berlina, umierać po rewelacyjnym śniadaniu w warszawskim InterContinentalu, próbować pysznych pralinek w Józefowie oraz przekonać się, że 3* pod lotniskiem też mogą być bardzo przyjemne. A poza tym, miło było dzięki temu poznać Marcina i Anię z Gdziewyjechać.pl oraz Marcina z Silesiair.com.pl z dziewczyną, którzy też gonili za punktami. :)

Obecnie, do 30 kwietnia trwa kolejna edycja promocji Big Win, w której też pewnie będziemy brać udział. Nadal też są dostępne kody bonusowe, chociaż już aż tak dobrze jak w zeszłym roku nie działają.


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

15 komentarzy:

 1. Szybkie pytanie, może ktoś sie orientuje - jak mam pobyt łączony - pierwsza noc za gotówkę, druga i trzecia noc w tym samym hotel z punktów, to czy cały pobyt liczy się jako qualifying czy non-qualifying stay? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko pierwsza noc powinna się policzyć jako kwalifikująca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Doge? :D
  My też dzięki za wszystko. Hotel w Gwatemali Crowne Plaza darmo - piechotą nie chodzi :)
  Jeszcze - jak obiecałem - się odwdzięczymy i owocnego roku 2014.
  Czyli 10tys fanów, puchnącego newslettera i takich tam... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo, to widzę, że się obecna lista Point Breaks przyda, super! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. hejka, musialem ostatnio wykorzystac pkt z ihg w paryzu. Niby dwa noclegi zarezerwowane z pkt, a dzisiaj przyszly mi pkt za noclegi,(on-qualifying stay - 444pkt) czyli jakbym wpisal wczesniej kody to przyszloby mi te ok. 15000pkt co przychodza za pierwszy nocleg po nowym roku

  OdpowiedzUsuń
 6. Dostałeś punkty za pobyt zarezerwowany za punkty? A może miałeś jakieś wydatki w hotelu dodatkowe? Za to w sumie mogły przyjść, ale to byś nie dostał z kodów i tak.

  OdpowiedzUsuń
 7. właśnie że nie mialem zadnych wydatkow, byla to sytuacja alarmowa i stracilem swoich 60tys pkt w Paryżu

  Earning Details
  296 pts.


  Bonus Points Earned
  148 pts.


  Non-Qualifying Nights
  2 Non-Qualifying stayNon-Qualifying overlapping Stay


  Quantity


  Check-in Date
  Feb 13, 2014


  Check-Out Date
  Feb 15, 2014

  OdpowiedzUsuń
 8. To dziwna sytuacja, pewnie jakiś błąd, ale raczej by nie zaliczyło kodów skoro nocleg się rozliczył jako non-qualifying.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy stawka IHG® Rewards Club Member Exclusive –Flexible with Breakfast będzie się liczyła do BigWin jako Best Flexible with Breakfast? Musze zarezerwować hotel na sobote, więc i tak mam stawkę flexible, ale nie wiem czy brać z rabatem czy nie?

  OdpowiedzUsuń
 10. Z tą zniżkową mogą podobno być problemy, chociaż powinno też ją w końcu uznać:
  http://www.flyertalk.com/forum/22229977-post648.html

  OdpowiedzUsuń
 11. mnie właśnie trzeci pobyt do BW2014 rozliczył się jako non-qualifying!!
  HI Józefów...
  czy mogło mieć wpływ, że zabukowałem omyłkowo hotel bez śniadania?

  OdpowiedzUsuń
 12. Też z tą weekendową stawką -10%, z którą sami mieliśmy problem? Bo to, że bez śniadania to nie miało wspływu. Pewnie będziesz musiał pisać reklamację, a potem wykazać się cierpliwością :p

  OdpowiedzUsuń
 13. już napisałem pytanie o powód rozliczenia w ten sposób. była właśnie to ta specjalna stawka.
  pewnie uznają, ale ciekawe czy kody zadziałają (1000 points for 60 days na przykład...)
  Będziemy czekać i będę informował o postępach.

  OdpowiedzUsuń
 14. uznano mi i od razu zakończono BW2014, ale nie uznano 2k pkt za "book with us" na jaki adres najlepiej napisać reklamację w tej sprawie?
  a w ogóle, to dzięki Rafał!

  p.s. kiedy nowa lista Point Breaks? mam 70 tys pkt do wykorzystania!

  OdpowiedzUsuń