czwartek, 6 marca 2014

Ile kosztują luksusowe hotele? Niewiele!


Przed opisaniem naszych wrażeń z pobytów w trzech 5-gwiazdkowych, budapeskich hotelach, napiszę trochę o cenach jakie udało mi się osiągnąć oraz o uzyskanych przywilejach.

A zarezerwowaliśmy następujące hotele:

Dzięki następującym sposobom:


Hilton Budapest


W serwisie TravelPony hotel ten kosztował świetne 92 USD (rezerwacja zwrotna, chociaż płatna z góry). Podstawowy pokój, bez śniadania. Dzięki promocji dla nowych członków udało nam się zbić cenę o 35 USD. Mocno przydał się też status Gold w Hilton HHonors, dzięki któremu otrzymaliśmy śniadanie (w restauracji lub saloniku), internet oraz upgrade do pokoju Executive, a w związku z tym także i dostęp do saloniku!
Hilton Budapest na TravelPony.com
Żeby otrzymać taki pokój bez posiadania wysokiego statusu (a można go było zdobyć za darmo jakiś czas temu, sposobem:) musielibyśmy wydać prawie 881 PLN!
Hilton Budapest, pokój Executive na oficjalnej stronie (ceny plus 22% podatku)
Hilton Budapest, pokój Executive na Booking.com, drożej niż na oficjalnej


Sofitel Budapest Chain Bridge


Również przydała się rewelacyjna cena 119 USD (ze śniadaniem) na TravelPony. Do tego 35 USD zniżki za nowe konto (tym razem moje) oraz 25 USD otrzymane z polecenia (dzięki, Tomasz!:).
TravelPony.com

Tym razem w ruch poszedł status Platinum w Le Club Accorhotels, który swego czasu "rozdawali" na prawo i lewo (niestety, coś ostatnio nie było możliwości darmowego uzyskania tego statusu). Oprócz traktowania nas iście po królewsku, otrzymaliśmy upgrade do pokoju Superior oraz dostęp do saloniku. Bez tego statusu musielibyśmy zapłacić pewnie też z 900 PLN za tę noc.
Oficjalna strona Accor, pokój Superior, ceny bez dostępu do saloniku
Jeszcze drożej na Booking.com


Buddha-Bar Hotel Budapest Klotild Palace


Tutaj z kolei korzystaliśmy z kredytów otrzymanych w aplikacji Hotel Tonight. Oprócz 150 PLN, które cały czas można otrzymać, dostałem też 410 PLN w mini konkursie. Dzięki temu wyszła całkiem przyjemna kwota do zapłacenia - 0 PLN (no, plus ok. 3 EUR podatku miejskiego, który nie był wliczony). Niestety bez śniadania, nie mówiąc już o wieczornych przekąskach, czy innych wodotryskach. Chociaż wodotryski akurat były – w muszli klozetowej, ale o tym później... :)
Aplikacja Hotel Tonight
Booking.com

Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

16 komentarzy:

 1. Bogato i zarazem tanio:>
  Czy pisaleś wcześniej maile aby dopisali Ci rezerwacjez z TP do HH i Le Club??
  Czy przy meldownaiu pokazywałeś swoje karty i na tej podstwie dostawaleś upgrade-y?? I ostanie czy otrzymasz za te noclegi jakieś punkty?? :>

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, pisałem.

  Nie pokazywałem, od razu widzieli status i kazali spadać do saloniku się meldować, w Sofitelu pod eskortą :))


  Nie powinienem otrzymać, ale jakoś w HHonors się pojawiły... do tego jako kwalifikowany pobyt... :) W Le Club nie ma, ale tam się jakoś w ogóle rezerwacja nie pokazała w systemie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne ceny! Gratulacje i czekamy na relację z hoteli.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super sprawa :) a czy w IHG są jakieś szanse by uznali punkty gdy rezerwacja była robiona przez TP?

  OdpowiedzUsuń
 5. Super sprawa. Grunt to wiedzieć, czego i jak szukać oraz, co można wykorzystać. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Rafał, mnie interesuje jak dostałeś upgrade w Hiltonie mając tam złoty status, ale rezerwując przez Travel Pony. Posiadasz złotą kartę Hilton, którą pomachałeś przy check-in? :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oficjalnie Ci dziękuję za 25$ na TravelPony, które dostałem dzięki Twojej rezerwacji ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Hej, a jak wyglądała rezerwacja przez Hotel Tonight? Czy płacąc w całości za hotel ze swoich środków bonusowych, musiałeś mimo tego podawać informacje o karcie kredytowej? Nie było żadnych problemów przy rezerwacji przez tą aplikację? Dostałeś potwierdzenie na maila?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. W sumie to nawet i na przywileje jest mała szansa, no ale można próbować.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak, musiałem. Wystarczy debetowa, jak coś.
  Nie było żadnych problemów, wystarczyło podać nazwisko, nie musiałem nawet mówić, że to przez tą aplikację.
  Tak, przyszło potwierdzenie na maila.

  OdpowiedzUsuń
 11. Napisałem wcześniej maila do hotelu podając swój numer członkowski z pytaniem czy będą mi przysługiwać jakieś przywileje. Na recepcji już wszystko wiedzieli :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ok, dzięki za odp :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Super sprawa. Mnie interesuje parę kwestii:
  -jakie koszty podróży autem - wiem, że to zależy od spalania itd. ale może podasz ile paliło auto, którym jechaliście i ile tam było kilometrów, jak jechaliście i jaki ostateczny koszt przejazdu w obie strony :)
  -które hotele według Ciebie lepsze - Hiltony czy InterContinentale? :)
  -gdzie był lepszy salonik? W Le Club czy HH?
  -jak można sprawdzić, który hotel jest wyposażony w saloniki?

  Pozdrowienia serdeczne

  OdpowiedzUsuń
 14. Jechaliśmy jakoś tak, unikając płatnych dróg: https://goo.gl/maps/ie5ID
  Całkiem nieźle się jechało, w sumie najlepiej to w Polsce, bo przez większość trasy dwupasmówką :)
  Także ok. 720 km, spalał ok. 7 litrów, więc w obie strony wyszło jakieś 535 PLN. Całkiem nieźle już przy 2 osobach.


  Jak się ma status Gold w HH lub Platynę w Le Club to zdecydowanie bym wybrał Hiltona/Sofitel, szczególnie w takiej cenie. IC bym rozważył jakbym posiadał status Ambassadora, chociaż i z nim niekoniecznie się otrzymuje dostęp do saloniku i zdaje się, że do tego w IHG trzeba rezerwować przez ich oficjalną stronę.


  Wieczorem w Hiltonie były mocne alkohole, jakieś mięsa, sałatki, przekąski słodkie i słone, takie bardziej do piwa, za to w Sofitelu jedzenie zdecydowanie bardziej wykwintne, a z alkoholi "tylko" wina. Po salonikach można poznać która sieć jest amerykańska, a która francuska :). Bardziej nam się podobało w Sofitelu, ale i tu i tu świetnie. Dokładniej jeszcze będzie w relacjach :)


  Najlepiej pewnie na oficjalnych stronach hoteli patrzeć, większość sieciowych 5-gwiazdkowych powinna mieć Executive Floor, czy pokoje Club/Executive.

  OdpowiedzUsuń
 15. Takie ceny jak na TravelPony, a do tego ze zniżkami, rzeczywiście sprawiają, że można się tak poczuć :) Przynajmniej na ten jeden dzień :))

  OdpowiedzUsuń