piątek, 4 lipca 2014

Darmowe śniadania, wstęp do saloniku club lounge i upgrade'y do apartamentów, czyli wszystko o Hyatt Diamond Challenge!

Hyatt Gold Passport Diamond Challenge Park Hyatt Tokyo
Najwyższym statusem w programie lojalnościowym Hyatt Gold Passport jest status Diamond. Aby go zdobyć, przynajmniej standardową metodą, należy w przeciągu roku kalendarzowego spędzić 50 nocy (lub 25 pobytów) w hotelach Hyatt. Oczywiście jest i niestandardowa metoda, znacznie łatwiejsza, ale o tym za chwilę, najpierw zobaczmy jakie przywileje wynikają z posiadania takiego statusu, a są one na prawdę imponujące.


Przywileje statusu Hyatt Diamond Elite


Posiadając status Hyatt Diamond otrzymujemy:
 • wstęp do saloniku club lounge (Regency Club lub Grand Club) z darmowym śniadaniem kontynentalnym oraz przekąskami (hors d’oeuvres) i napojami/alkoholem w ciągu dnia
 • pełne śniadanie w restauracji (w hotelach, które nie posiadają saloniku)
 • upgrade pokoju do najlepszej dostępnej kategorii
 • 4 certyfikaty na podniesienie standardu pokoju do apartamentu (suite)
 • późne wymeldowanie (o godz. 16:00)
 • darmowy internet
 • możliwość korzystania z promocyjnych stawek My Elite Rate

Jeśli komuś mało, to tutaj jest lista wszystkich przywilejów.


Status Hyatt Diamond bez żadnego noclegu


Możemy otrzymać najwyższy status w programie Hyatt Gold Passport nawet ani razu nie nocując w hotelu sieci Hyatt. Na co najmniej 60 dni. Należy się skontaktować z siecią wysyłając maila na ten adres (ewentualnie telefonicznie, ale nie ma polskiego numeru) i poprosić o możliwość odbycia Hyatt Diamond Challenge.

Jest jednak pewien haczyk. Żeby móc skorzystać z Hyatt Diamond Challenge (HDC) należy posiadać wysoki status członkowski w jednej z konkurencyjnych sieci. Takimi statusami są:
 • IHG Platinum
 • Hilton HHonors Gold lub Diamond
 • Marriott Rewards Gold lub Platinum
 • SPG Platinum

Śledząc mojego bloga mieliście już szansę posiadania m.in. statusu HHonors Gold czy też IHG Platinum. Aktualnie powinien jeszcze działać sposób na otrzymanie statusu HH Gold zaledwie po 4 pobytach.

Otrzymany status Hyatt Diamond jest ważny przez 2 pełne miesiące. Oznacza to, że jeśli skorzystacie z HDC teraz (4 lipca), to darmowy status będzie obowiązywał do końca września! Najlepiej właśnie rozpocząć HDC kilka dni po rozpoczęciu danego miesiąca, wtedy można się cieszyć ze statusu przez prawie trzy miesiące.


Status Hyatt Diamond na dłużej niż dwa miesiące


Istotą Hyatt Diamond Challenge nie jest przyznanie przez sieć statusu Diamond na te ponad dwa miesiące. Głównie chodzi o to, żeby w ich trakcie (a dokładniej to w trakcie 60 dni) sprostać zadaniu polegającym na odbyciu 12 nocy w hotelach Hyatt. Jeśli to nam się uda, to otrzymamy status Hyatt Diamond do końca obecnego roku, na cały kolejny i jeszcze aż do końca lutego :)

Konkretniej: jeśli dziś (4 lipca 2014 r.) rozpoczniemy udział w HDC to mamy czas do 2 września na odbycie tych 12 nocy. Jak nam się to uda, to status Diamond będzie obowiązywał aż do końca lutego 2016 r. Jeśli się jednak nie uda wykonać zadania, to status wygaśnie 30 września.

Co więcej, za każdą z pierwszych 6 nocy w trakcie wykonywania HDC otrzymamy po 1000 punktów bonusowych Hyatt Gold Passport.

Do wymaganych 12 nocy liczą się także noce zakupione w opcji cash&points, ale za same punkty już nie. HDC można raczej zrobić tylko raz na konto.


Podsumowanie


Hyatt Diamond Challenge jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla osób, które chciałyby skorzystać z najlepszych przywilejów tylko podczas jednorazowego pobytu w hotelu Hyatt, jak i dla tych którzy rzeczywiście chcą powalczyć o status Diamond i cieszyć się przywilejami znacznie dłużej niż przez ponad dwa miesiące.

Ciężko jest znaleźć jakieś niedrogie Hyatty. Najbliżej to chyba Hyatt Regency Dubai od ok. 350 AED (~290 PLN) za noc. Można się właściwie nawet szarpnąć na jakiś mattress run, w sumie to już oczywiście cena za dwie osoby, a przy takich przywilejach to warunki jak na All Inclusive. :) Cenowo wcale nie musi wyjść o wiele drożej niż wakacje w Turcji/Egipcie, gdzie raczej nie śpi się w apartamentach i prawdziwie 5-gwiazdkowych hotelach. Chociaż właściwie to nawet i w Sharm el Sheikh znajdzie się Hyatt Regency, też w dobrej cenie. ;)

Więcej o status match oraz status challenge w innych sieciach przeczytacie tutaj.


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

7 komentarzy:

 1. dzieki takiemu podejsciu za chwile wogole tego nie beda oferowali

  OdpowiedzUsuń
 2. No niestety, był hotel Hyatt w Warszawie, ale zabrali mu markę, a byłby świetny do takiego mattress runu. ;)


  1. Tak, oczywiście, to jest właśnie dla istniejących kont.
  2. Jak dokładnie działa to nie wiem, bo jeszcze z tego nie korzystałem. Pewnie właśnie po zrobieniu rezerwacji można to w ich systemie zrobić, ewentualnie napisać maila, że chce się skorzystać z tego certyfikatu ;)

  A, w ogóle to jeszcze muszę dopisać, że te certyfikaty to są tak czy inaczej ważne do końca lutego następnego roku, nieważne czy się zaliczyło ten Challenge czy nie ;)


  Oj tak, można się uzależnić... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. To podejście to żadna nowość tak na prawdę ;)
  Moim zdaniem nie, znakomicie sobie zdają sprawę z tego, że część osób skorzysta tylko jednokrotnie, ale takie "rozdawanie" statusów może być bardzo dobrą motywacją do większej liczby pobytów właśnie w Hyattach dla kogoś kto albo nie spędza za dużej liczby nocy w hotelach, albo spędza je w innej sieci.


  Widzę zresztą po sobie, chętnie dopłacę do Hiltona czy Sofitelu, gdzie akurat mam wysokie statusy. Nad jakimś Hyattem też bym się zastanowił właśnie dlatego, że jest taka możliwość. Nawet jakby to miała być tylko jedna noc z jakiejś wyjątkowej okazji to przecież hotel i tak wyjdzie na plus ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, ale warto by też dopisać (bo chyba tego nie ma w tekście?), że - przynajmniej teoretycznie - nie wystarczy popisać się statusem np. Gold Hiltona, ale trzeba także udowodnić spędzenie choćby jednej nocy w danej sieci (czyli odpadają statusy z Ebay).

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmm, przyjemnie się patrzy na status Diamond (od kilku godzin). Chociaż tylko do 31.10, ale dobre i to + 4xDSU do zarezerwowania do końca lutego 2015r. ;-)


  Teraz pora zacząć korzystać z luksusu :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj, nie wątpię... ;)
  To jak coś się uda, to proszę się tu pochwalić! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy ktoś, kto poprosił o HDC w lipcu mógłby zabrać głos i poinformować mnie/nas o swoim aktualnym statusie? Innymi słowy: czy i kiedy wygasł tej osobie status diamond? Czy faktycznie z końcem września? Z góry dziękuję

  P.S. Pytam, bo zgłosiłem się 03.08, myślałem, że status wygaśnie z dniem 31.10 (i tak pokazuje zresztą konto), ale wciąż jestem diamond. Czy to tylko błąd i już spadłem, a po prostu jeszcze o tym nie wiem? :D

  OdpowiedzUsuń