piątek, 27 czerwca 2014

IHG Rewards Club: Zmiana zasad zbierania punktów

zmiana zasad zbierania punktow w IHG InterContinental 2000 pkt
Do tej pory za pobyty w hotelach IHG otrzymywało się 10 punktów bazowych za każdego wydanego dolara. Wyjątek stanowiły hotele InterContinental (poza tymi w Ameryce Północnej), w których otrzymywało się 2000 punktów za każdy pobyt, bez względu na to ile kosztował. Jedna noc w najtańszym InterContinentalu przynosiła tyle samo punktów co nawet i miesięczny pobyt w IC Bora Bora.

Od 1 lipca 2014 r. zmieniają się zasady zbierania punktów w IHG. Za pobyty we wszystkich hotelach marki InterContinental będą przyznawane punkty w zależności od poniesionego kosztu (netto). Tak jak we wszystkich hotelach IHG - 10 punktów za 1 USD.

Wyjątek stanowią jednak dwa hotele w Las Vegas - The Palazzo oraz The Venetian, należące do marki InterContinental Alliance Resort. Za pobyty w tych hotelach nadal przyznawane będzie stałe 2000 punktów.


Zmiana na plus czy na minus?


Jak łatwo policzyć, żeby zdobyć 2000 punktów trzeba wydać 200 USD, czyli jakieś 610 PLN (nie licząc podatku). Zmiana zasad zbierania punktów nie jest więc pozytywna biorąc pod uwagę jednodniowe pobyty np. w warszawskim InterContinentalu, gdzie wydając nawet i znacznie mniej, otrzymywało się te 2000 punktów.

Co innego, gdy nocujemy w droższych InterContinentalach, w których cena za noc mocno może przekraczać 610 złotych, nie mówiąc już o kilkudniowych pobytach. W takim przypadku jest to bardzo pozytywna zmiana.


Zdobycie statusu Platinum z samych punktów


Żeby uzyskać status Platinum w IHG Rewards Club należałoby spędzić 50 nocy w hotelach IHG w danym roku kalendarzowym (ewentualnie 40 nocy w 4 różnych markach IHG). Innym sposobem jest zdobycie 60.000 punktów bazowych. Oznaczałoby to konieczność wydania 6000 USD, czyli jakichś 18.300 PLN w dowolnych hotelach IHG.

60.000 kwalifikujących punktów można jednak zdobyć znacznie łatwiej, wystarczą do tego nawet zaledwie 3 noce, ale nie obędzie się bez wycieczki do Nowego Jorku, a dokładniej dwóch hoteli - Holiday Inn oraz Indigo, w których trzeba te noce (na przemian) spędzić. Więcej szczegółów tutaj.


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

2 komentarze:

  1. Dzięki tej zmianie będzie można otrzymać sporo punktów za darmowy pobyt z bpg za który trzeba zapłacić na miejscu w hotelu.

    OdpowiedzUsuń