środa, 26 listopada 2014

Roomer - sprzedaj lub odkup od kogoś rezerwację hotelu; nowy serwis z dobrymi cenami i 83,50 PLN zniżki z polecenia!

Roomer - nowy serwis z hotelami, który umożliwia sprzedawanie bezzwrotnych rezerwacji z których nie będzie się samemu korzystać (a szkoda przecież, żeby się zmarnowały). Takie rezerwacje można też od innych osób odkupywać, teoretycznie po mocno obniżonej cenie. Hotele rezerwować można także standardowo - na dowolnie wybrany dzień.

Dużą zaletą Roomera jest także to, że nowe osoby, które zarejestrują się w serwisie z linku polecającego (poniżej), otrzymają 25 USD zniżki (83,50 PLN) do wykorzystania przy rezerwacji za minimum 50 USD (167 PLN) 100 USD (338 PLN) (wartość minimalna została niestety podniesiona).

>>> LINK DO REJESTRACJI W ROOMER

Łącząc zniżkę z polecenia z niezłymi cenami w Roomer można naprawdę sporo zaoszczędzić! Znalazłem np. 4-gwiazdkowy hotel Novotel London West w stolicy Wielkiej Brytanii za 233 PLN (zamiast 611 PLN):

Roomer, 4 gwiazdki w Londynie za 150 PLN
Do tego zniżka z polecenia i za pokój Superior ze śniadaniem dla dwóch osób można by zapłacić zaledwie 150 PLN!

Tak atrakcyjną cenę można osiągnąć dzięki temu, że ktoś sprzedaje rezerwację w tym hotelu na ten konkretny dzień. Jeśli więc zależy nam na najlepszych okazjach, to dobrze jest wyszukiwać hotele w danym mieście bez zaznaczania terminu.

Roomer oprócz pośredniczenia w handlu bezzwrotnymi rezerwacjami, umożliwia też po prostu rezerwację hoteli na dowolne terminy. Ceny konkurencyjne, szczególnie właśnie z tą zniżką z referralu. Na przykład warszawski hotel Polonia Palace można zarezerwować za zaledwie 104 PLN. W podobnie niskiej cenie jest teraz też dostępny DoubleTree by Hilton Warsaw w Wawrze, ale tylko przy 2-dniowej rezerwacji, ponieważ cena za noc (130 PLN) nie przekracza minimalnej ceny do zastosowania zniżki. Aktualizacja: ceny były wyliczone jak jeszcze obowiązywało minimum 50 USD do skorzystania ze zniżki z polecenia.
Roomer, hotele w Warszawie w świetnej cenie
Dwa wysokiej klasy hotele po ok. 100 złotych za noc!
Po rejestracji w Roomerze można także polecać ten serwis znajomym i za to również samemu otrzymywać 25 USD - po dokonaniu rezerwacji przez osobę poleconą i pod warunkiem że wyda ona minimum 50 USD z własnych środków, nie wliczając kredytów z polecenia. Zebrane kredyty łączą się ze sobą i można je wykorzystać przy jednej rezerwacji. Nie zwiększa to minimalnej wartości rezerwacji, także możliwe jest jej dokonanie jedynie za koszt podatku! ;)

Aktualizacja, 16.01.2015:
Wydawało się, że Roomer może stać się godną konkurencją TravelPony, ale coś zaczynają kręcić... Już nawet nie mówiąc o wcześniejszym, cichym podniesieniu wartości minimalnej rezerwacji przy której można skorzystać z uzbieranych środków.

Nie wiem czy wcześniej też był taki zapis w regulaminie, ale okazuje się, że polecać nowe osoby to owszem, można w liczbie dowolnej, ale... uzbierać możemy maksymalnie 100 USD, czyli za cztery osoby.

A do tego, przyszedł teraz taki sympatyczny mail - "★ Use it or lose it! Roomer Travel Credits that is ★", informujący, o tym że "Time's running out, as your Roomer Travel campaign credit balance will expire soon.  Before credits will expire February 1st, 2015, you can still come in, find your next getaway for any upcoming date, and save on your booking."
Czyli, że te zebrane kredyty są ważne jedynie do 1 lutego, a więc jeszcze tylko przez dwa tygodnie... A potem widocznie skończy się promocja na polecanie serwisu innym.
Szkoda, że o tym to już nie było nic w regulaminie wspomniane...

Aktualizacja, 2.02.2015:
Dziwny jest dość ten serwis. Dokonałem rezerwacji dopłacając trochę do uzbieranych środków. Po paru godzinach (był już późny wieczór, w sobotę) ktoś do mnie wydzwania z ukrytego numeru. W końcu odebrałem. Okazało się, że to pracownik Roomera - telefonicznie weryfikują rezerwacje. Rozmowa po angielsku, trzeba było podać nazwę hotelu, datę zameldowania i wymeldowania, swój adres e-mail oraz cztery ostatnie cyfry numeru karty, którą się płaciło. Dopiero po tej rozmowie przyszło potwierdzenie rezerwacji. Nie wiem w sumie co taka weryfikacja ma niby dawać. I to tak jest chyba za każdym razem.
Już nie mówiąc o tym, że strasznie niewygodne jest wyszukiwanie hoteli w tym serwisie. Do tego nie da się wybrać kategorii pokoju czy dopłacić za śniadanie. Rozumiem jakby to dotyczyło rezerwacji od kogoś odkupywanej, ale nie, dotyczy to wszystkich.


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

12 komentarzy:

 1. Czekam na voucher już cały dzień i nie ma!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm, na te 25 USD? Ja się zarejestrowałem z czyjegoś linku i od razu się pojawiły. Może do nich napisz lub spróbuj się jeszcze raz zarejestrować.

  OdpowiedzUsuń
 3. 25 USD dostalem od razu... ale zrobilem rezerwacje i nie mam vochera.. pisze ze do 24h trzeba czekac na potwierdzenie i status jest processing

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzwonili telefonicznie na obie rezerwacje... trzeba potwierdzić przez tel.... ostatnie 3 cyfry kredytówki, data pobytu, nazwa hotelu i tyle... przez telefon Pani powiedziała, że za 5 min będzie potwierdzenie ale nadal pusto...

  OdpowiedzUsuń
 5. Grafika i funkcjonalność bardzo przypomina TravelPony. Czyżby jakaś siostrzana stronka? Oby przyniosła nam podobnie miłe wspomnienia. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No właśnie, też mi się ten Roomer z TravelPony skojarzył... ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Rafale, nie do końca jest tak jak piszesz. Środki z polecenia wpływają od razu po dokonaniu rezerwacji przez tę osobę, wykorzystać można je również od razu. Co więcej łączą się one, nie zwiększając tym samym mwz, dzięki czemu możemy odbyć nocleg za podatki ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Patryk Przybylski30 listopada 2014 09:45

  jak długo czeka się na środki z polecenia? Wczoraj moja koleżanka kupiła pobyt za 57$, konto miała z mojego polecenia,,, no ale ja niestety żadnych srodkow nie otrzymałem ;/

  OdpowiedzUsuń
 9. Patryk Przybylski30 listopada 2014 09:56

  Kontaktowałem się już z nimi. Niestety aby otrzymać te 25$ z polecenia ktoś musi zrobić rezerwację za minimum 50$. Z tym, że nie wliczają się w to środki za pierwszą rezerwację, czyli aby osoba polecająca dostała środki z polecenia to osoba kupująca musi zarezerwować hotel za min. 75$ (tak aby zapłacić z własnych środków minimum 50$) ;/

  OdpowiedzUsuń
 10. Aha, to trochę szkoda... ale dzięki za info, zaraz uzupełnię!

  OdpowiedzUsuń
 11. A to już wiem kto do mnie wydzwania z ukrytego :p

  OdpowiedzUsuń