poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Promocja IHG Accelerate - szybka droga do darmowych nocy!We wrześniu ruszyła kolejna edycja cieszącej się dużym zainteresowaniem promocji typu "The Big Win" w hotelowym programie lojalnościowym IHG Rewards Club. Tym razem nosi ona nazwę Accelerate.

Jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę ze zbieraniem punktów/darmowych nocy w hotelach, to może nie wiedzieć o co chodzi, także polecam liznąć trochę historii w archiwalnych postach (i komentarzach do nich) - The Big Win IThe Big Win IIThe Big Win IIIThe Big Win IV.
I podsumowania pierwszego Big Wina: moje konto, konto Ani, ogólnie.
Jedna uwaga - jeśli wyżej jest coś wspomniane o tzw. "kodach bonusowych" to trzeba to zignorować, niestety kody to już zamierzchła przeszłość.

W skrócie: Promocja ta pozwala uzbierać dużą liczbę punktów (które potem można wymieniać na darmowe noclegi) stosunkowo niskim wysiłkiem (i kosztem:). Polega na wykonywaniu podanych zadań, a konkretniej odbywaniu nocy w hotelach grupy IHG (Holiday Inn, Holiday Inn Express, InterContinental, Indigo, Crowne Plaza i inne). Każdy otrzymuje trochę inne zadania i inną ilość punktów do zdobycia (min. 50.000, które starczą od jednej do nawet 10 darmowych nocy), w zależności od jego stażu w programie IHG (a dokładniej, to liczby odbytych nocy w ostatnim okresie).

Promocja Accelerate obejmować będzie noclegi pomiędzy 1 września a 31 grudnia 2015 r. (włącznie).

>>> LINK DO PROMOCJI ACCELERATE

Trochę inaczej promocja ta wygląda dla osób, które dopiero co zarejestrują się w programie IHG. Nie trzeba wtedy wykonywać zadań z noclegami o określonych parametrach i nie zbiera się bonusowych punktów. Jedynym zadaniem jest odbycie dwóch pobytów (mogą być jednodniowe, byle nie były to dwa kolejne dni w tym samym hotelu) w dowolnych hotelach IHG i za to otrzymuje się jedną darmową noc również w dowolnym hotelu IHG na świecie. Bez żadnych ograniczeń co do jego ceny. Po kolejnych dwóch pobytach możemy otrzymać jeszcze jedną darmową noc.
Promocja Accelerate - wersja "dla początkujących".

Ten wariant promocji jest tylko dla osób, które dopiero co zarejestrują się w IHG poprzez powyższy link. Jeśli ktoś miał już wcześniej konto, to nawet jeśli nie odbył w hotelach IHG żadnego noclegu, to pewnie nie dostanie już tej wersji "dla początkujących". W takim przypadku lepiej jest po prostu założyć nowe konto, a o tym zapomnieć (lub napisać do IHG, żeby je skasowali, bo ogólnie nie można mieć dwóch).

Ta wersja promocji IHG Accelerate jest niesamowicie korzystna, szczególnie jeśli pobyty odbędziemy w jakimś tanim hotelu (a można znaleźć takie za ok. 150 PLN za pokój, nawet w Warszawie), a darmowe noce wykorzystamy w jakimś bardzo drogim (a spokojnie znajdziemy InterContinentale po kilkaset euro za noc :).

Trzeba pamiętać, że żeby noclegi liczyły się do promocji, to muszą zostać zarezerwowane przez oficjalne kanały IHG, takie jak np. ich strona internetowa czy dedykowana aplikacja. Nie liczą się noce rezerwowane przez pośredników (typu Booking.com), opłacone za punkty czy darmowe (np. z BRG).

No to teraz pozostaje tylko zarejestrowanie się do promocji i sprawdzenie jakie dostało się zadania do zrobienia, co zaraz i sam uczynię...

A Ty!?
Jakie wylosowałeś zadania w promocji Accelerate? :)


U mnie wyglądają one następująco:
1. Stay Once Get 5.000 - za jeden, dowolny pobyt otrzymam 5.000 punktów.
2. Stay More, Earn More - w sumie za 6 nocy dostanę 10.400 punktów.
3. Travel with the IHG App - 2 pobyty muszę zarezerwować przez aplikację i otrzymam za to 3.200 punktów.
4. Stay for Less and Earn - za 3 pobyty w taryfie "Points and Cash" otrzymam 3.600 punktów. Taryfa P+C to tak naprawdę pobyty za punkty, które częściowo opłacamy gotówką, "dokupując" do (punktowej) ceny konkretnego hotelu 5.000 pkt za 40 USD lub 10.000 pkt. za 70 USD.
5. Eat, Drink and Earn - za wydanie 40 USD w hotelowych restauracjach (wydatek może być rozłożony na kilka pobytów) dostanę całe... 500 pkt.

Jeśli wykonam wszystkie pięć zadań, to otrzymam bonus wynoszący 27.300 punktów. Do zdobycia mam więc w sumie 50.000 pkt. Za tyle punktów mógłbym spędzić w hotelach IHG od jednej (w jakimś najdroższym) aż do dziesięciu (w taryfie "Point Breaks") darmowych nocy.

Niestety zadania nie powalają... Całość teoretycznie powinno się dać zrobić w 6 nocy, chociaż wątpliwości budzi zadanie nr 4 z taryfą Points+Cash, która prawdopodobnie nie będzie się liczyć do pozostałych zadań, w końcu to tak na prawdę noce za punkty, które są niekwalifikujące. Ktoś może ma inne doświadczenie z poprzednich edycji? A jeśli te noce się nie wliczą do innych zadań, to tak naprawdę potrzebowałbym co najmniej 9 nocy (plus wydanie $40 w restauracji), żeby uporać się ze wszystkimi zadaniami i dostać 50.000 pkt.

Przy założeniu, że tyle punktów warte jest $350 i odejmując od tego $40, które muszę wydać na jedzenie (chociaż pewnie wyszłoby więcej), to na tej promocji mógłbym zyskać jakieś 1140 złotych w punktach. Żeby wyjść na zero, to za te 9 nocy musiałbym płacić średnio max. po 127 zł. Raczej ciężkie by to było do wykonania, także chyba mattress runu w tym roku nie będzie... ;)

Inaczej oczywiście na takie zadania może spojrzeć osoba, która do końca roku ma jeszcze jakieś plany wyjazdowe i i tak by wydała środki na hotele.

Takie zadania z kolei wylosowała Ania:
Tyle ich, że nawet na jednej stronie się nie bardzo chciały zmieścić...

W skrócie: do zdobycia jest w sumie 58.000 punktów, ale przy takich wymaganiach
(18 nocy!) nie widzę sensu, żeby się o nie starać.

Dwa pierwsze zadania (Spetember Bonus Play i Stay Once Get 5.000) są jednak fajne, ponieważ wychodzi na to, że zaledwie za jedną noc (we wrześniu) można otrzymać aż 10.000 punktów! To około $70, czyli prawie 260 zł, a za tyle to spokojnie można spędzić jedną noc w jakimś hotelu IHG.

Także, jak widać, czasem warto też spojrzeć na pojedyncze zadania, bo niekoniecznie musi opłacać się robić całość, ale jedno czy dwa jak najbardziej. ;)


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz