wtorek, 26 stycznia 2016

22.000 mil z kartą kredytową Citibank PremierMiles!

Istotny element hotelowych czy lotniczych programów lojalnościowych na Zachodzie (głównie USA/UK) stanowią karty kredytowe. Z zazdrością możemy patrzeć na oferty niektórych zagranicznych banków, gdzie czasem wystarczy jedynie daną kartę kredytową wyrobić, a już otrzymuje się darmową noc w dowolnie wybranym hotelu czy wysoki status w programie lojalnościowym.

Przykładowo:
  • Karta kredytowa IHG® Rewards Club Select w banku Chase - 60.000 punktów za wydanie 1.000 USD w 3 pierwsze miesiące oraz co rok noc gratis. Do tego 10% zwrotu wydanych punktów w IHG i status Platinum na czas posiadania karty. Kosztuje ona 49 USD rocznie (pierwszy rok gratis).
  • Karta Citi® Hilton HHonors™ Reserve Card - dwie weekendowe noce gratis (po wydaniu 2.500 USD w ciągu pierwszych 4 miesięcy), kolejna noc gratis po wydaniu min. 10.000 USD w każdym roku. Status Gold w Hilton HHonors na czas posiadania karty. Kosztuje ona 95 USD rocznie.
  • Karta Hilton HHonors™ Surpass® Card from American Express - 60.000 punktów HHonors za wydanie 3.000 USD w ciągu pierwszych 3 miesięcy. Status HHonors Gold. Koszt - 75 USD rocznie.     

Niektóre sposoby na tanie luksusowe podróżowanie opierają się właśnie na wyrabianiu odpowiednich kart kredytowych oraz wydawaniu nimi pieniędzy (na dowolne wydatki, niekoniecznie hotelowe/lotnicze). Za otrzymane w ten sposób bonusowe punkty i mile lotnicze można sobie potem złożyć wycieczkę do jakiegoś świetnego hotelu, nie mówiąc już o locie pierwszą klasą.

Na polskim rynku jeszcze tak dobrze niestety nie ma... Widać na szczęście światełko w tunelu. :)

Karta Citibank PremierMiles


Z kartą kredytową Citibank PremierMiles możemy otrzymać nawet 22.000 Citi Mil. Dwa tysiące mil otrzymujemy po pierwszej, dowolnej transakcji, a pozostałe w promocji "Premier Miles: Dodatkowe 20 000 Mil powitalnych", która trwa do 31 stycznia 2016 r. (do tego dnia należy wyrobić kartę). Żeby otrzymać te 20.000 Citi Mil należy jeszcze w ciągu pierwszych 3 miesięcy od zawarcie umowy o kartę wydać łącznie min. 12.000 zł.

>>> LINK DO WNIOSKU O KARTĘ CITIBANK PREMIERMILES

Korzyści karty kredytowej PremierMiles:
  • Za każde 5 zł wydane bezgotówkowo otrzymujemy 1 Citi Milę.
  • Citi Mile można zamieniać na bilety lotnicze, noclegi w hotelach całego świata lub Cash Back na kartę.
  • Zebrane Mile nie wygasają.
  • Mile można zamieniać na hotelu i bilety lotnicze m.in. u następujących partnerów: Hilton HHonors, IHG Rewards Club, Club Carlson, British Airways, Etihad Airways, Qatar Airways, Singapore Airlines, Thai AirWays.
Citi Mile wymienia się na punkty/mile u powyższych Partnerów. 2 Citi Mile to 1 punkt / mila. Możemy też wymieniać Citi Mile na Cash Back, wtedy 40 Citi Mil to 1 zł cash backu.

Nie ma opłaty miesięcznej za prowadzenie karty kredytowej PremierMiles po osiągnięciu progu wydatków 4000 zł, w innym przypadku - 18 zł/mies.

Jej zaletą jest także 0 zł opłaty za rachunki (np. gaz, prąd, czesne, opłatę z tytułu polis OC/AC). Można więc za jej pomocą opłacać rachunki, a tym samym oddalać ich płatność nawet o 56 dni (okres rozliczeniowy kart kredytowych).

Nie płaci się też za Naklejkę Zbliżeniową do karty MasterCard PayPass. Po naklejeniu jej na komórkę lub inny przedmiot można w łatwy i innowacyjny sposób płacić za codzienne zakupy.

Klienci Citi otrzymują poza tym dostęp do City World Privileges i Hotel Privileges:

Hotel Privileges to program przywilejów w wyselekcjonowanych, luksusowych hotelach na całym świecie. Dzięki niemu ma się możliwość korzystania z bezpłatncyh usług takich jak: podwyższenie standardu pokoju (upgrade), późniejsze wymeldowanie czy nawet i darmowe śniadanie. Na przykład w hotelu The Granary - La Suite Hotel we Wrocławiu rezerwując przez stronę Hotel Privileges otrzymujemy darmowe śniadanie dla 2 osób, upgrade pokoju i wymeldowanie o godz. 16. Więcej informacji na: www.hotelprivileges.com.

Citi World Privileges to natomiast program korzyści w wybranych restauracjach, sklepach czy  SPA na całym świecie. Więcej informacji: www.citiworldprivileges.com.

Karta Citibank PremierMiles nie jest może tak rewelacyjna jak najlepsze zachodnie karty kredytowe, ale zdecydowanie warto jest się nią zainteresować, jeśli chcemy zbierać punkty/mile podczas codziennych wydatków, a nie tylko dzięki lotom i pobytom w hotelach.
Oprócz wielu zalet, korzystanie z kart kredytowych (w stosunku do debetowych) może okazać się też przydatne, jeśli mamy kilka pobytów w hotelach i w każdym z nich chcą od nas karty w celu jej preautoryzacji, czyli zrobienia blokady środków na wypadek jakbyśmy chcieli korzystać z jakichś dodatkowych usług, np. z minibaru. Jest to powszechne zabezpieczenie się szczególnie przez luksusowe hotele.

Ostatnio wyciąg z mojej karty wyglądał następująco:
A i tak niedużo w tych dwóch Hiltonach zablokowali. Przy karcie debetowej oczywiście trzeba mieć taką nadwyżkę na koncie, a przy kredytowej - nie. :)

PS. Jeśli ktoś nie chce mieć zrobionej blokady środków na karcie, to czasem wystarczy powiedzieć, że nie będzie się korzystać z minibaru czy innych dodatkowych usług. Często hotele mają możliwość jego zamknięcia (nawet zdalnie). W takim przypadku przeważnie nie będziemy mieć też możliwości skorzystania np. z room service.

Więcej informacji o karcie Citibank PremierMiles oraz wszystkie regulaminy znaleźć można pod poniższym linkiem. Niniejszy materiał reklamowy został wydany jedynie w celach informacyjnych i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego.


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz