sobota, 17 grudnia 2016

Promocja IHG Accelerate: styczeń - kwiecień 2017 r.

Dopiero co skończyła się ostatnia edycja promocji Accelerate w programie lojalnościowym IHG Rewards Club, a już została zapowiedziana kolejna jej odsłona. Tym razem potrwa ona od 1 stycznia do 15 kwietnia 2017 roku (i dotyczy pobytów w tym terminie).

Zapisać się do promocji (oraz poznać swoje zadania) można już teraz, korzystając z poniższego linku. Nie trzeba się wstrzymywać z rezerwacją hoteli do nowego roku, liczą się także pobyty zarezerwowane wcześniej.

>>> LINK DO PROMOCJI ACCELERATE 2017

W promocji Accelerate 2017 do zdobycia jest co najmniej kilkadziesiąt tysięcy punktów lojalnościowych, które można wymieniać na darmowe noclegi w sieci IHG. Dzięki promocji Point Breaks wystarczy jedynie 5.000 punktów za pokój (dwu-, a czasem i więcej-osobowy). Właśnie tyle punktów ostatnio wydawałem na noce w fajnym hotelu Holiday Inn Dresden - Am Zwinger w Dreźnie, o którym niedługo napiszę.

Do promocji liczą się tylko pobyty zarezerwowane przez oficjalne kanały IHG - ich stronę internetową, strony poszczególnych marek/hoteli, przez aplikację czy telefonicznie, a nie przez pośredników, takich jak np. Booking.com.

Warto wziąć też pod uwagę możliwość skorzystania z tzw. gwarancji najlepszej ceny porównując ceny na IHG do tych dostępnych np. na Szukaj.HotelSpotter.pl, tylko wtedy pobyty muszą być dłuższe niż jedna noc, bo darmowe nie liczą się do promocji Accelerate. Nie liczą się również pobyty opłacone w całości lub w części (cash+points) punktami, no chyba, że dane zadanie tego wymaga (ale do pozostałych zadań już się wtedy ta noc nie wliczy).

Więcej o promocji Accelerate możecie dowiedzieć się z postów opisujących poprzednie jej edycje oraz z komentarzy do nich: #1, #2, #3, #4. Nie bójcie się zadawać pytań także i pod tym postem czy na Facebooku. Lepiej się upewnić, niż coś źle zrobić. ;)

Warto także potrafić odróżniać pojęcie pobytu ("stay") od nocy ("night"). Pobyt jest to dowolna liczba kolejnych nocy w danym hotelu, bez względu na liczbę zrobionych rezerwacji czy wymeldowań/zameldowań.

Moje zadania w Accelerate 2017 wyglądają następująco:
1. Book and stay Once Get 2,000 - 2.000 punktów za dowolny pobyt w hotelach IHG
2. Stay More, Earn More - 7.500 punktów za 5 nocy
3. Travel with the IHG® App - 3.200 punktów za 2 pobyty zarezerwowane przez aplikację
4. Earn More, Faster - 3.600 punktów za 1 pobyt z Bonus Points Package, czyli punktami dokupionymi do rezerwacji
5. Renew Your Ambassador Membership - 5.000 punktów za odnowienie statusu InterContinental Ambassador
oraz:
Your Achievement Bonus - 18.700 punktów za wykonanie co najmniej 4 z 5 powyższych zadań
January Bonus Offer - dodatkowy bonus 1.000 punktów za pobyt w styczniu.

Do zdobycia mam więc maksymalnie 41.000 punktów, które wystarczą nawet na 8 darmowych nocy w hotelach IHG. Żeby je zdobyć musiałbym odbyć 5 nocy, z których 2 pobyty zarezerwować przez aplikację IHG, a któryś z nich kupić z Bonus Points Package oraz odnowić status Ambassadora. Jeden z tych pobytów powinien być jeszcze w styczniu, ale z dodatkowego tysiąca punktów można spokojnie zrezygnować.

Mogę również zrezygnować np. z zadania Stay More, Earn More z pięcioma nocami. Zarobiłbym wtedy o 7.500 punktów mniej (czyli w sumie 33.500), ale wystarczyłoby odbyć zaledwie dwie noce (w dwóch pobytach).

Ogólnie to zadania wyglądają bardzo podobnie do tych, które miałem poprzednio. Niestety tym razem do zdobycia mam prawie 20.000 punktów mniej. :(

Ciekawe jak z zadaniem na odnowienie statusu Ambassador, bo ostatnio też takie miałem i pomimo tego, że nic nie zrobiłem (oprócz posiadania takiego statusu), to i tak 5.000 punktów wpadło na moje konto. Możliwe, że po prostu system w pewnym momencie sprawdził czy mam ten status i zaliczył mi to zadanie. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie. :)
Tak swoją drogą, to wtedy i tak odnowiłem sobie ten status, tylko trochę później - właśnie już po otrzymaniu punktów za "wykonanie" tego zadania. Tym razem nie będę odnawiał Ambassadora, znaczy przynajmniej nie w trakcie trwania tej edycji promocji Accelerate, bo ogólnie to pewnie będę... :)

A jak u Was? Możecie swoje zadania wklejać w komentarzach! :)


Na koncie u Ani zadania wyglądają następująco:
1. Download the IHG App - 500 punktów po prostu za ściągnięci i zalogowanie się do aplikacji IHG
2. Stay More, Earn More - 2.000 punktów za 3 noce
3. Your Rate - 2.000 punktów za 2 pobyty zarezerwowane w stawce o nazwie "Your Rate"
4. Discover Our Brands - 2.000 punktów za pobyty w 3 różnych markach hotelowych IHG
Your Achievement Bonus - 23.500 punktów za wykonanie wszystkich powyższych zadań

No tak sobie te zadania wyglądają jak na tylko tyle punktów do zdobycia... :p

Aktualizacja, 8.02.2017:
Tak jak wyżej się zastanawiałem - rzeczywiście zaliczyło mi to zadanie z "przedłużeniem" statusu Ambassador, mimo że przedłużyłem go w zeszłym roku (w którym też miałem takie zadanie w Accelerate). Tym razem status po prostu był ważny, więc widocznie system któregoś dnia sprawdził, że tak jest... no i przyznał mi kolejne 5.000 punktów. Jak tak dalej pójdzie, to może i za darmo będę miał ten status. :D

Co więcej, jeśli ktoś ma zadanie Earn When You Redeem, w którym trzeba wydać jakieś punkty (np. na rezerwację czy zakup w ich sklepie) to też może sobie bezpłatnie to zadanie wykonać (o ile ma minimum 5.000 punktów na koncie). Wystarczy dokonać jakiejkolwiek rezerwacji za punkty (najlepiej na jakiś dalszy termin), może być z Point Breaks oraz... po prostu poczekać pewnie z kilka tygodni, aż system sprawdzi czy wydaliśmy jakieś punkty i czy ma nam zaliczyć to zadanie. A jak już zaliczy, to odwołujemy rezerwację (trzeba się więc wcześniej upewnić, że jest ona zwrotna, ale w 99% będzie) i punkty za nią wrócą na nasze konto. Po jakimś czasie dostaniemy też punkty za to zadanie. :)
Właściwie to nie wiem czy trzeba "trzymać" tę rezerwację czy sam fakt wydania na nią punktów (i nawet jej natychmiastowej anulacji) też nie aktywuje po jakimś czasie tego zadania, no ale pewnie lepiej już ją zrobić i niech sobie trochę pobędzie ona na naszym koncie. Byle tylko nie zapomnieć jej w porę anulować. :)


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz