piątek, 3 lutego 2017

Spore zmiany w programie lojalnościowym Hilton Honors!

(aktualizacja: 2.05.2017)
Istotne zmiany już od końca lutego 2017 r. szykują się w hotelowym programie lojalnościowym Hilton Honors. I tak, nie pomyliłem się. Pierwszą ze zmian jest zmiana nazwy z obowiązującej do tej pory - Hilton HHonors - na posiadającą o jedną literkę "H" mniej. Aktualne logo tego programu lojalnościowego prezentuje się następująco:

1. Elastyczne Points & Money oraz Reward Nights

Pod koniec lutego wprowadzona zostanie odświeżona możliwość rezerwacji hoteli za punkty oraz gotówkę (Points & Money). Od tej pory będzie można sobie wybrać jaką część kwoty rezerwacji chcemy opłacić puntami, a jaką pieniędzmi. Najmniej będzie można na rezerwację wydać 5.000 punktów, a resztę opłacić pieniędzmi. Jeśli jednak będziemy chcieli wykorzystać więcej punktów, to przesuwając pasek, będzie można właściwie elastycznie (w skokach o 1.000) zwiększyć ich liczbę, aż nawet osiągniemy 100% wartości pobytu.

Wprowadzona zostanie także inna zmiana dotycząca punktów. Mianowicie znikną kategorie punktowe hoteli Hilton Honors. Tak jak do tej pory liczba punktów potrzebnych do zarezerwowania danego hotelu była w miarę stała, tak teraz będzie się wahać w zależności od sezonu czy ceny hotelu w danym dniu.

Dla przypomnienia - hotelowe kategorie punktowe wyglądają, jeszcze przez chwilę, następująco:
A będzie to wyglądać tak:
Dobrą informacją jest to, że nowe ceny hoteli Hilton Honors w punktach nie będą przekraczać dotychczasowych maksimów! Oznacza to między innymi tyle, że hotele kategorii od 1 do 3 na pewno nie będą droższe niż do tej pory, a mogą okazać się nawet i tańsze (oprócz tych pierwszej kategorii, bo poniżej 5.000 punktów za noc cena nie będzie schodzić)!

Ceny hoteli wyższych kategorii również nie powinny wzrosnąć, no chyba że jednak częściej będzie się zdarzać, że cena urośnie do maksymalnej (można np. na kilka dni przed pobytem również będzie rosła?), bo do tej pory raczej dla większości terminów można było dokonać rezerwacji po minimalnych cenach punktowych z danej kategorii.

Nadal członkowie Hilton Honors o statusie Gold lub Diamond przy pobytach za punkty trwających 5 nocy (lub ich wielokrotność) będą otrzymywali co piątą noc gratis (cena w punktach całej rezerwacji zostanie odpowiednio zredukowana przy jej dokonywaniu).

TUTAJ można sobie sprawdzić ile będą w punktach kosztować hotele po powyższych zmianach. Wygląda to na tę chwilę bardzo optymistycznie, chociaż ceny minimalne są tylko estymacjami!
 
Jeśli znaleźliście jakieś ciekawe przykłady punktowych zmian hoteli, to dajcie znać w komentarzu!


2. Darmowy transfer punktów (aktualizacja!)

Do tej pory transfer zdobytych punktów między kontami był wyjątkowo drogi, a przez to zupełnie nieopłacalny. Dzięki tzw. Points Pooling będzie można za darmo przekazywać punkty, a jednorazowo "zrzucić się" będzie mogło w sumie 11 członków Hilton Honors! Udogodnienie to zostanie wprowadzone w kwietniu 2017 r.

Jestem ciekaw jak to w praktyce będzie wyglądać. Chyba po prostu na koncie jednej osoby będzie organizowana taka zrzutka i potem ta osoba będzie mogła dokonać rezerwacji. To ciekawe czy za punkty będzie można teraz zarezerwować więcej niż jeden pokój na raz, skoro aż tyle osób będzie mogło uczestniczyć w składaniu się na rezerwację.

Minimalnie będzie można dołożyć do puli 1.000 punktów, a maksymalnie 500.000 (w ciągu roku kalendarzowego). Jeden członek Hilton Honors będzie mógł otrzymać aż 2 miliony punktów rocznie. Liczę więc na Wasze dobre serca. :D
Aktualizacja, 2.05.2017: Darmowy transfer punktów w Hilton Honors został w końcu wprowadzony na sam koniec kwietnia. Są dwie możliwości darmowego przekazania punktów innym członkom. Pierwszym z nich jest "points pooling", czyli zapowiadana "zrzutka" punktów wśród maksymalnie 11 osób (razem z naszym kontem). Poza tym można wybrać standardowy transfer punktów między dwoma kontami, za który teraz nie trzeba płacić (a słono to kosztowało!). Są jednak pewne obostrzenia, które dotyczą zarówno zrzutki jak i transferu.

Każdy członek Hilton Honors przekazać może maksymalnie 500.000 punktów, a otrzymać ich 2.000.000 w danym roku kalendarzowym. Można dokonać maksymalnie sześciu transferów oraz sześciu zrzutek rocznie. Operacja przekazania punktów jest za każdym razem zatwierdzana przez serwis Points.com, a ich przekazanie jest nieodwracalne. Żeby otrzymać lub przekazać punkty należy posiadać aktywne konto w Hilton Honors od co najmniej 30 dni. Pełny regulamin znajduje się tutaj.


Przy okazji przypominam, że tylko do jutra, 3 maja, trwa świetna promocja na zakup punktów Hilton Honors z bonusem +100%. Ich cena jest tym samym obniżona o połowę i dzięki temu zarezerwować można hotele Hilton nawet za 25 USD (97 PLN) za pokój! Lista najtańszych (punktowo) hoteli, czyli tych za 5 czy 10 tys. punktów znajduje się tutaj. Link do promocji na zakup punktów znajdziecie natomiast tutaj.


3. Zakupy za punkty w sklepie Amazon

Nie będę się zbytnio nad tym teraz rozwodził. Wiadomo o co chodzi. Pewnie i tak będą się one średnio opłacać, chociaż kto wie... :)

Ta zmiana nastąpi w lipcu 2017 roku.


4. Darmowe przedłużenie statusu Diamond 

Jeśli jesteś członkiem Hilton Honors posiadającym w tym programie lojalnościowym status Diamond, ale miałeś gorszy rok, mniej noclegów/pobytów/zebranych punktów bazowych niż potrzeba i nie łapiesz się na ten status w roku kolejnym, to jest na to ratunek!

Status Diamond będzie można bezpłatnie przedłużyć na jeden rok! Niestety nie jest tak różowo i trzeba do tego spełnić nie za łatwe warunki, a mianowicie trzeba:
1) obecnie posiadać status Diamond
2) posiadać ten status przez co najmniej 3 lata (nie muszą być kolejne)
oraz:
3a) od dołączenia do programu Hilton Honors odbyć co najmniej 250 nocy
lub:
3b) od dołączenia do programu Hilton Honors zebrać co najmniej 500.000 pkt. bazowych

Żeby było jeszcze trudniej, to status uzyskany przez status match nie liczy się do tych wymaganych 3 lat posiadania statusu diamentowego. Z przywileju darmowego przedłużenia statusu Diamond (o ile ktoś się na to załapie:) można skorzystać tylko raz na konto Hilton Honors.


PROMOCJA: 2000 punktów za każdą noc

Hilton Honors poinformowało jeszcze, że obecnie trwa promocja w której za każdą noc otrzymamy 2.000 bonusowych punktów! Nie jest może aż tak świetnie jak w promocji 5.000 pkt. za pobyt, o której pisałem tutaj, chociaż tym razem opłaca się mieć dłuższe pobyty, bo w takim przypadku wyjdzie nawet i korzystniej. W końcu liczą się tym razem noce, a nie osobne pobyty. Więcej o promocji, oraz o tym jak z niej najbardziej optymalnie skorzystać - napisałem TUTAJ.

I jak Wam się te zmiany podobają? Na pierwszy rzut oka myślałem, że będzie jednak gorzej niż do tej pory, ale po przyjrzeniu się dokładniej, jestem do nich raczej optymistycznie nastawiony. :)

PS. Będę musiał zmodyfikować wpis poradnikowy... :)


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz