środa, 10 stycznia 2018

Hilton Honors: Ważne zmiany w programie w 2018 r.

W zeszłym roku w Hilton Honors zaszło trochę istotnych zmian, m.in. wprowadzono darmowy transfer punktów między użytkownikami czy usunięto kategorie punktowe hoteli (co nie skończyło się chyba za dobrze, bo już np. Hampton w Krakowie podrożał z 5.000 na 10.000 punktów za noc). W bieżącym roku też czekają nas zmiany w tym programie lojalnościowym. Wydaje się, że już tylko same pozytywne. Niestety jednak tylko na
pierwszy rzut oka... :)


Darmowe śniadanie w hotelach Waldorf Astoria 


Jednym z przywilejów członków programu Hilton Honors o statusie Gold oraz Diamond jest darmowe śniadanie. Bonus ten nie obowiązywał jednak w najbardziej luksusowej marce Hiltona, czyli w hotelach Waldorf Astoria. To już się zmieniło! Od teraz osoby z dwoma najwyższymi statusami w HH nie muszą już wydawać kroci na najważniejszy posiłek dnia. Teoretycznie mowa jest tutaj o śniadaniu kontynentalnym (continental breakfast), ale w praktyce będzie to pewnie "zwykłe" śniadanie podawane w hotelowej restauracji. Zamiast niego do wyboru będą też środki na jedzenie i napoje (food and beverage credit) do wydania w hotelu.


Podarowanie statusu Gold oraz Diamond innej osobie 


Jeśli w roku kalendarzowym odbędziemy ponad 60 nocy (co wystarczy nam na status Diamond), to będziemy mogli podarować status Gold wybranej przez nas osobie. Jeśli tych nocy będzie natomiast 100 lub więcej, to innego członka będziemy w stanie obdarować nawet i statusem Diamond. Więcej szczegółów wkrótce!


Uproszczony(?) sposób zdobywania punktów bonusowych 


Nadal będzie się zdobywać 10 punktów lojalnościowych za każdego wydanego dolara (5 punktów w hotelach marki Home2 Suites by Hilton oraz Tru by Hilton), a w kwietniu 2018 r. wzrosną bonusy otrzymywanych punktów w zależności od posiadanego statusu w Hilton Honors i wynosić one będą: +20% dla Silver, +80% dla Gold oraz +100% dla Diamond. Wcześniej te bonusy wynosiły odpowiednio: +15%, +25% i +50%.

Niestety kwietniowa zmiana oznacza koniec możliwości wyboru sposobu naliczania punktów bonusowych: Points&Miles lub Points&Points. Nie jest to dobra wiadomość, szczególnie że ta druga opcja oznaczała aż 50-procentowy bonus, dla wszystkich.

Jeśli dobrze liczę (a już jest dość późna godzina:), to An Easier Way to Earn Points oznacza więc ostatecznie: utratę +50% bonusu dla członków o podstawowym statusie Blue, spadek bonusu z +65% na +20% dla członków o statusie Silver, wzrost z +75% zaledwie na +80% dla członków o statusie Gold oraz brak zmian (bonus +100%) dla członków ze statusem Diamond.

Nadal będzie można zmieniać zarobione punkty HH na mile lotnicze.


Milestone Bonuses 


Członkowie Hilton Honors za każde 10 nocy w hotelach grupy Hilton otrzymywać będą bonus w wysokości 10.000 punktów. Niestety to dopiero począwszy od 40. nocy w roku kalendarzowym. :) Za 60. noc otrzymuje się natomiast 30.000 bonusu. Dzięki Milestone Bonus po sześćdziesiątej nocy w roku kalendarzowym na koncie zgromadzimy więc aż 60.000 dodatkowych punktów (i zdobędziemy status Diamond, który wymaga 60 nocy lub 30 pobytów). Oferta ta nie jest ograniczona czasowo, nie trzeba się na nią nigdzie zapisywać oraz nie ma ograniczenia co do liczby punktów, które możemy dzięki niej uzyskać w roku kalendarzowym.


Elite Rollover Nights 


Od 2018 roku członkowie o statusie Silver, Gold oraz Diamond, którzy uzyskają więcej nocy niż potrzeba do uzyskania danego statusu na kolejny rok będą mogli "przenieść" te noce na rok kolejny, żeby w jego trakcie liczyły się do wymagań statusowych, a się nie "marnowały".


Karty kredytowe Hilton Honors American Express 


18 stycznia 2018 roku wprowadzone zostaną nowe karty kredytowe Amerian Express powiązane z kontami w Hilton Honors. Najciekawsza z nich - Hilton Honors American Express Aspire daje dodatkowo 14 punktów za każdego wydanego dolara w hotelach Hiltona (140% bonusu!), 7 punktów (+70% bonusu) na loty, wynajem samochodów i restauracje oraz 3 punkty (+30%) na inne wydatki, a do tego darmowy status Diamond. Karta wprawdzie kosztuje 450 USD rocznie (~131 PLN miesięcznie), ale dostajemy dzięki niej też 250 USD do wydania w hotelach Hilton Resort oraz 250 USD do wydania na loty. Zła wiadomość jest taka, że w Polsce możemy nadal tylko pomarzyć o takich kartach kredytowych połączonych z hotelowymi programami lojalnościowymi. Te karty American Express dostępne są jedynie dla osób mieszkających w USA.

Więcej o powyższych zmianach przeczytacie na oficjalnej stronie Hilton Honors, natomiast więcej informacji o tym programie lojalnościowym znajdziecie w:
PORADNIKU: Hilton Honors dla początkujących!


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz