poniedziałek, 15 lutego 2016

Jeszcze tańsze punkty IHG Rewards Club

Standardowo punkty w programie lojalnościowym IHG Rewards Club można kupić tutaj w cenie od 11,50 do 13,50 USD za tysiąc. Niezbyt się to opłaca, no chyba że trwa akurat promocja z jakimś dużym bonusem (np. +100%).

Pojawił się jednak nowy sposób na zakup punktów IHG. Chociaż właściwie nowy to on nie jest (pisałem o nim już dość dawno - tutaj), wprowadzono natomiast jeszcze korzystniejszy jego wariant.

Do tej pory korzystając z powyższego sposobu (który sprowadza się do rezerwacji hotelu w stawce "cash+points" i jego anulacją chwilę później) można było "kupić" punkty IHG w cenie 8 lub nawet 7 USD za tysiąc.

Dzięki nowemu wariantowi, który pojawił się w stawce "cash+points" przy niektórych hotelach cena w jakiej możemy kupić brakujące punkty spadła do 6 USD za tysiąc.


Jak kupować punkty IHG po 6 USD za tysiąc?


  • Wybieramy opcję 20.000 punktów + 90 USD 100 USD (niestety podrożało).
  • Dokonujemy rezerwacji, wcześniej upewniając się, że rzeczywiście będziemy mieć możliwość bezpłatnej anulacji:
"Canceling your reservation before (...) will result in no charge."
  • Rezerwacja zrobiona, z konta IHG pobrano nam 20.000 punktów, a z karty 100 USD.
  • Następnie po prostu anulujemy rezerwację. Na konto w IHG wróci nam od razu 35.000 punktów.
  • Zapłaciliśmy więc 100 USD za 15.000 punktów, czyli 6,67 USD za każdy tysiąc.

Jak widać, ten sposób wymaga jednak posiadania na koncie przynajmniej 20.000 punktów. Jakby był jakiś hotel, który kosztuje mniej niż 35.000 punktów za noc i posiada ten wariant cash+points z dopłatą 100 USD, to wtedy rezerwacja wymagałaby mniejszej liczby punktów. Jeśli uda się Wam taki znaleźć - dajcie znać! :)


Co jeśli mamy mniej punktów na koncie?


Również trzeba skorzystać z powyższego sposobu, ale rezerwując np. hotel Holiday Inn Diamond Bar HIX Warsaw Airport (który kosztuje 15.000 punktów za noc). Wybieramy opcję 5.000 punktów + 65 USD 70 USD. Robimy tak aż na koncie nie będziemy mieć co najmniej 20.000 punktów.

Jeśli jednak nie mamy nawet 5.000 punktów, to nie skorzystamy z żadnej z opcji cash+points. W takim wypadku trzeba dokupić brakujące do 5.000 punkty standardowym sposobem i dopiero potem korzystać z cash+points.

Ogólnie najlepiej jest więc nie spadać z saldem konta poniżej 5.000 punktów.

Jednego dnia możemy sposobem cash+points kupić punkty o wartości maksymalnie 280 USD.

Zakupione tym sposobem (czy standardowo) punkty nie są kwalifikujące do statusu. Jedynymi kwalifikującymi punktami (oprócz standardowych za pobyty) są te uzyskane dzięki Bonus Points Package.


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz