piątek, 26 października 2012

Trzy siostry T (reż. Maciej Kowalewski, 2012)

Olejcie nowego Jamesa Bonda ciepłym Heinekenem, czy co tam teraz pije! Idźcie do kina na:


26 października odważny i bezkompromisowy film Macieja Kowalewskiego „Trzy siostry T” wejdzie do kin w całej Polsce. W rolach głównych wystąpili: Ewa Szykulska, Rafał Mohr, Małgorzata Rożniatowska i Bogusława Schubert-Massoc. Ponadto w filmie wystąpili: Łukasz Simlat, Janusz Chabior i Izabela Kuna.

Film „Trzy siostry T” to czarna komedia z elementami thrillera psychologicznego, powstała na podstawie sztuki teatralnej „Trzy siostrzyczki Trupki” Macieja Kowalewskiego, wystawianej z sukcesem w Teatrze na Woli w Warszawie. Inspiracją dla autora i reżysera były prawdziwe, tragiczne wydarzenia.

Film opowiada historię Roberta, 35-letniego mężczyzny, który wydaje się być upośledzony. Od urodzenia spędza czas w domu z nadopiekuńczą matką i jej dwoma siostrami, które traktują Roberta jak dziecko. Rodzina wydaje się być konwencjonalna, bardzo dbająca o dobrą reputację, ale za tą woalką, kryje się prawdziwe zło...

Jak mówi sam reżyser: „Trzy siostry T” to film wielowarstwowy z bogatymi i rozbuchanymi w swojej składni dialogami, doprowadzający wręcz do bolesnej karykatury wizję wchłonięcia mężczyzn przez żeński pierwiastek. Zdaję sobie sprawę, że film może budzić skrajne uczucia. Taki film chciałem zrobić. Wyszedłem od prawdziwego, bardzo tragicznego faktu, ale reszta jest czystą konfabulacją, moją wizją natury człowieka w specyficznym miejscu wewnętrznej walki z własnymi demonami.

Reżyser, który debiutuje filmem „Trzy siostry T” ma na swoim koncie ponad 20 dramatów wystawianych w Polsce i za granicą. W latach 2003-2006 Maciej Kowalewski był autorem, reżyserem i producentem trzech spektakli: „Poczekalnia“, „Miss HIV“ i „Bomby“. „Bomba“ została okrzyknięta największym niezależnym wydarzeniem w Polsce. Wystąpiła tam czołówka polskich aktorów.

Trailer:


Wywiady:

Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz