niedziela, 3 listopada 2013

IHG Rewards: Kolejna zmiana w Best Price Guarantee


John Ollila, autor bloga LoyaltyLobby.com, zauważył kolejną zmianę w warunkach Gwarancji Najlepszej Ceny w grupie IHG. Tym razem na plus. Znika mianowicie wprowadzony w lipcu warunek mówiący o tym, że hotel w którym zauważyliśmy niższą cenę i staramy się o darmową noc, musi być oddalony o co najmniej 50 mil od naszego miejsca zamieszkania.

Dobra wiadomość dla mieszkających w Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy, czy Krakowie, gdzie IHG mają swoje hotele. Oczywiście dla tych szukających noclegu we własnym mieście. Ja darmową nocą w warszawskim InterContinentalu na pewno nie pogardzę :).


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

14 komentarzy:

 1. Hej
  Mam pytanie odnośnie IHG RC - czy oprocz zbierania standardowych pkt w IHG RC mozna dodatkowo pokazywac karte M&M i zbierac mile czy to jest na zasadzie albo pkt albo mile? (bo jezeli i to i to to niezle jeszcze mozna mil w m&m uzbierac przy okazji zbierania pkt RC ! :) )

  Z gory dziekuje za odpowiedz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wojciech Swieczynski3 listopada 2013 17:22

  Z tego co pamiętam to we wszystkich programach hotelowych można zbierać albo ich punkty albo mile, wyjątkiem jest chyba tylko program Hilton Honors gdzie można razem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Albo albo ;)
  Np. w Big Win można dostać 50.000 punktów lub 10.000 mil lotniczych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie, jeżeli chodzi o Big Win. Mam rezerwacje w Warszawie, a okazuję się że nie będę mógł jednak zostać na noc. Czy wystarczy, że się zamelduje, posiedzę chwile w pokoju i wymelduje jeszcze tego samego dnia, czy też muszę wymeldować się następnego dnia, żeby nocleg został zaliczony?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ogólnie to wymeldowanie się nie jest takie istotne. Najlepiej chyba będzie jak sobie po prostu pójdziesz, a np. następnego dnia wyślesz maila do hotelu, że się spieszyłeś i się nie zdążyłeś wymeldować i zapytaj czy wszystko jest ok ;)
  Bo tak to nie wiem czy można się wymeldować tego samego dnia ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ok, tak zrobię:) zastanawiam się tylko co zrobić z kartą do drzwi, czy zostawić ją w pokoju?

  OdpowiedzUsuń
 7. To ja mam pytanie odnośnie dodatkowych kodów, ponieważ szykuje mi się teraz kilka noclegów. Czy kody trzeba wklepywać jednorazowo po każdym noclegu?

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie, wszystkie wklepujesz przed pierwszym noclegiem. Potem już przy każdym pobycie się same aktywują.

  Mi się udało na te zapisać:
  4994 - Book Direct 2013
  1023 - WELCOME BACK BONUS
  4041 - NEXT STAY BONUS
  1041 - 2,000 BONUS POINTS FOR 60 DAYS
  1027 - NEW MEMBER BONUS
  1038 - HP Gold Upgrade (status Gold po jednym pobycie!)
  1012 - ELITE MEMBER NEXT STAY BONUS
  1037 - ELITE MEMBER NEXT STAY BONUS
  2670 - 1000 POINT GOLD BONUS
  4777 - 5000 POINT PLATINUM BONUS
  3825 - ELITE MEMBER NEXT STAY BONUS
  4648 - NEW MEMBER BONUS
  2785 - ELITE MEMBER NEXT STAY BONUS
  4709 - 1,000 BONUS POINTS FOR 60 DAYS
  7641 - NEXT STAY BONUS
  2656 - WELCOME BACK BONUS
  4644 - ANNIVERSARY BONUS OFFER

  OdpowiedzUsuń
 9. Ok, dzięki, wszystkie powyższe wklepałem + jakieś inne, które nawet nie wiem co dają :>.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy do BPG można porównywać ceny kiedy na innej stronie mamy pokój ze śniadaniem a na IHG śniadanie jest dodatkowe płatne i potraktować łączną kwotę za pokój i śniadanie? Nie będzie IHG się wymigiwał, że mają drogie śniadania i przez to całkowita kwota jest wyższa niż gdzie indziej? Oferta zwrotna, więc zawsze można zrezygnować w razie czego ;)

  Przy ofercie bezzwrotnej jest tylko nocleg bez śniadania, ale jest duże ryzyko bookować jak nie uznają i zostać z noclegiem za kilka stówek ;(

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeśli to jest taryfa, do której można dodać śniadanie w trakcie rezerwacji to tak.

  Dokładnie, lepiej nie ryzykować z nieodwołalną rezerwacją.

  OdpowiedzUsuń
 12. @ Rafał: a jak ma się kwestia przewalutowania? Na stronie IHG mam kwotę w EUR, na konkurencyjnej niestety w innej walucie. Czy przejdzie konwerter walut ze strony IHG?

  OdpowiedzUsuń
 13. Niestety w gwarancji IHG waluta, która się wyświetla na stronie IHG jako domyślna dla danego hotelu musi być taka sama jak na tej innej stronie (w której tam jest obciążana karta).

  OdpowiedzUsuń