środa, 9 sierpnia 2017

Promocja IHG Accelerate: wrzesień - grudzień 2017 r.

Do końca sierpnia trwa jeszcze poprzednia edycja promocji Accelerate w programie lojalnościowym IHG Rewards Club, ale ruszyły już zapisy do kolejnej! Trzecia w tym roku odsłona tej promocji potrwa od 1 września do 31 grudnia 2017 r. (włącznie) i dotyczy ona pobytów w tym samym terminie. zarezerwowanych nawet przed jej ogłoszeniem). Zapisać się do promocji (oraz poznać swoje zadania do wykonania) można korzystając z poniższego linku:

>>> LINK DO PROMOCJI ACCELERATE 2017

W promocji Accelerate do zdobycia jest co najmniej kilkadziesiąt tysięcy punktów lojalnościowych IHG, które można wymieniać na darmowe noclegi w sieci. Dzięki promocji Point Breaks wystarczy jedynie 5.000 punktów za pokój (dwu-, a czasem i więcej-osobowy). Właśnie tyle punktów ostatnio wydawałem na noce w fajnym hotelu Holiday Inn Dresden - Am Zwinger w Dreźnie.

Do promocji liczą się tylko pobyty zarezerwowane przez oficjalne kanały IHG - ich stronę internetową, strony poszczególnych marek/hoteli, przez aplikację czy telefonicznie, a nie przez pośredników, takich jak np. Booking.com.

Warto wziąć też pod uwagę możliwość skorzystania z tzw. gwarancji najlepszej ceny porównując ceny na IHG do tych dostępnych np. na Szukaj.HotelSpotter.pl, tylko wtedy pobyty muszą być dłuższe niż jedna noc, bo darmowe nie liczą się do promocji Accelerate. Nie liczą się również pobyty opłacone w całości lub w części (cash+points) punktami. No chyba, że dane zadanie tego wymaga (ale do pozostałych zadań już się wtedy ta noc nie wliczy).

Więcej o promocji Accelerate możecie dowiedzieć się z postów opisujących poprzednie jej edycje oraz z komentarzy do nich: #1#2, #3, #4, #5. Nie bójcie się zadawać pytań także i pod tym postem czy na Facebooku. Lepiej się upewnić, niż coś źle zrobić. ;)

Warto także potrafić odróżniać pojęcie "pobytu" ("stay") od "nocy" ("night"). Pobyt jest to dowolna liczba kolejnych nocy w danym hotelu, bez względu na liczbę zrobionych rezerwacji czy wymeldowań/zameldowań.

Moje zadania w promocji Accelerate wyglądają następująco:
1. Stay Once Get 1,500 - 1.500 punktów za dowolny pobyt w hotelach IHG
2. Stay More, Earn More - 7.500 punktów za 5 nocy
3. Discover Our Brands - 19.200 punktów za pobyty w 3 różnych markach hotelowych IHG
4. Change Your View - 8.000 punktów za pobyty w 2 różnych hotelach Holiday Inn
5. Travel with the IHG® App - 3.200 punktów za 2 pobyty zarezerwowane przez aplikację
oraz:
Your Achievement Bonus - 16.000 punktów za wykonanie co najmniej 4 z 5 zadań
September Bonus Offer - dodatkowy bonus 2.500 punktów za pobyt we wrześniu.

Zadania w sumie mam podobne do poprzedniej edycji promocji. Do zdobycia mam nawet jeszcze więcej punktów - maksymalnie 57.900, które wystarczą nawet na 11 darmowych nocy w hotelach IHG.

W przypadku zadania #4 (Change Your View) oprócz pobytów w standardowych Holiday Innach liczą się również noce w: Holiday Inn Resorts, Holiday Inn Select oraz Holiday Inn Club Vacations. Nie ma tam natomiast mowy o Holiday Inn Express, który jest osobną marką.

W Polsce mamy już dostępne cztery różne hotelowe marki IHG - Holiday Inn, Holiday Inn Express, InterContinental oraz Indigo. Spokojnie można więc zrobić zadanie #3 (Discover Our Brands).

Ogólnie, to jednym pobytem można zaliczyć kilka zadań na raz, a więc gdyby dobrze to rozplanować to do zdobycia wszystkich bonusowych punktów wystarczyłoby, żebym odbył 5 nocy. Z czego musiałbym przenocować w trzech różnych markach, dwóch różnych Holiday Innach, a minimum 2 pobyty zarezerwować przez aplikację IHG.

W jednej z poprzednich edycji promocji Accelerate miałem zadanie z "odnowieniem" statusu InterContinental Ambassador, które dawało 5.000 punktów właściwie za samo posiadanie tego statusu w momencie obowiązywania promocji. Niestety w tej edycji go nie dostałem. Jeśli ktoś na takie teraz trafił, to odsyłam do poprzedniego postu. Tam też pisałem o sposobie na darmowe zaliczenie zadania "Earn When You Redeem" polegającego (przynajmniej w teorii) na wydaniu na coś punktów. :)


A jak u Was wygląda ta edycja promocji Accelerate? Jest się czym chwalić czy raczej czym żalić? Możecie swoje zadania wrzucać w komentarzach! :)Aktualizacja, 31.12.2017: Tak prezentuje się stan moich zadań w Accelerate na koniec roku:
Udało mi się prawie wszystkie wykonać i to zaledwie 4 noclegami. Jeszcze jeden i wpadłoby kolejne 7.500 punktów, ale już nie chciałem robić durnospania, chociaż za tyle punktów mogło być warto... ;)

Hotele w których nocowałem do tej promocji, to:

Miałem jeszcze kilka nocy w InterContinental Bangkok (po 35k pkt./noc) i InterContinental Pattaya Resort (na zaproszenie, ale też kosztuje 35k), ale one niestety były niekwalifikujące. :)

W sumie za te 4 noclegi w Accelerate zarobiłem aż 47.900 punktów lojalnościowych IHG. Łącznie ze standardowymi punkami za noclegi wyszło ponad 50.000 punktów, a więc starczy nawet na 10 darmowych nocy (jeśli bym korzystał z promocji Point Breaks).

Teraz tylko czekam na kolejną edycję promocji Accelerate, która rusza już jutro i na pewno będę też brał w niej udział. :)

Warto też będzie uczestniczyć w podobnej promocji Points Unlimited w Hilton Honors!


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz