czwartek, 26 września 2013

Przywileje w Le Club Accorhotels (zmiany!)

Le Club Accorhotels wprowadza zmiany w korzyściach płynących z posiadania statusu w programie. Do tej pory przywileje obowiązywały właściwie tylko w 3 najdroższych markach sieci: Sofitel, Pullman i MGallery. Teraz zostały one rozszerzone i obejmują aż 13 marek, w tym m.in.: Novotel, Mercure, ibis i ibis Styles.
Wyjątek stanowią jedynie hotele, które nie uczestniczą w programie Le Club, czyli:
F1, Formule 1, ibis budget, ibisy w Chinach oraz niektóre inne.

Najważniejsze zmiany w przywilejach


Już posiadając status Silver otrzymujemy bezpłatny dostęp do wi-fi, późne wymeldowanie oraz napój powitalny.
Posiadacze statusu Gold mogą cieszyć się z wczesnego zameldowania oraz podniesienia standardu pokoju.
Członkowie z najwyższym statusem Platinum mają dodatkowo możliwość korzystania z saloniku VIP (o ile taki w danym hotelu jest dostępny).
Nowe przywileje w Le Club Accorhotels

Każda marka hoteli to inne korzyści


Występują również dodatkowe przywileje, indywidualne dla danych marek:
  • W hotelach Sofitel, mając status Silver, możesz korzystać z dodatkowych przywilejów VIP, ze statusem Gold – wybrać gazetę, a mając status Platinum, podczas każdego pobytu możesz spodziewać się powitalnego upominku.
  • W hotelach Pullman status Gold uprawnia do korzystania z dodatkowych przywilejów VIP, a status Platinum do dostępu na piętro executive.
  • W hotelach MGallery, mając status Gold, możesz korzystać z dodatkowych przywilejów VIP i wybrać gazetę, a status Platinum uprawnia do podniesienia standardu pokoju do najlepszego dostępnego pokoju następnej kategorii.
  • W hotelach Novotel status Gold umożliwia korzystanie z dodatkowych przywilejów VIP oraz brak żądania kaucji przy zameldowaniu
  • W hotelach Suite Novotel status Gold zapewnia dodatkowe przywileje VIP i uprawnia do bezpłatnego korzystania z samochodu przez 4 godziny.
  • W hotelach Mercure status Gold umożliwia korzystanie z dodatkowych przywilejów VIP. Ze statusem Platinum otrzymasz 10% zniżki w restauracji i barze, a standard pokoju zostanie podniesiony do najlepszego pokoju (w zależności od dostępności).
  • W hotelach Adagio i Adagio access status Gold umożliwia korzystanie z dodatkowych przywilejów VIP.


Każda marka to inna skala punktów


Liczba punktów, które uzyskasz, zależy od wybranej przez Ciebie marki hotelu oraz statusu Twojej karty:

Wymiana punktów


2000 punktów Le Club Accorhotels ma wartość 40 EUR lub 60 USD (więcej info).

Minimalnie 4000 punktów można z kolei wymienić na 2000 mil lotniczych np. Miles&More. Jeśli mamy ustawioną automatyczną wymianę punktów na mile to nie trzeba ich aż tyle uzbierać, każda ich ilość zostaje na bieżąco zamieniona (więcej info).

Darmowy status Platinum


Warto sprawdzać czy nie ma akurat możliwości bezpłatnego uzyskania najwyższego statusu Platinum od razu przy rejestracji w programie - w tym poście, który jest na bieżąco aktualizowany. Zawsze też informuję o takiej możliwości na Facebooku.


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

1 komentarz:

  1. Zmiany na plus, ale to moze ograniczyć "rozdawnictwo" statusu Platinum. A mi sie akurat niedługo kończy ważność statusu :/

    OdpowiedzUsuń