czwartek, 31 marca 2016

Duże zmiany w Le Club AccorHotels w 2017 roku!

Hotelowy program lojalnościowy Le Club AccorHotels czekają spore zmiany. Niestety raczej głównie na minus... Niektóre z nich zaczynają obowiązywać już od teraz, a inne od początku 2017 roku.

Nie wszystkie punkty będą kwalifikujące


Do tej pory było tak, że wszystkie punkty, które mogliśmy zdobyć, zarówno za pobyty w hotelach, jak i za różnorakie bonusy i promocje, punkty z firm partnerskich czy za meldowanie się w aplikacji Places by Le Club Accorhotels liczyły się do zdobycia wyższego statusu w programie LCAH. Oznaczało to, że korzystając z promocji np. 10.000 punktów za 3 pobyty w prosty sposób można było uzyskać chociażby status Gold.

Od 2017 roku niestety to już nie będzie aktualne. Zdobyte punkty będą się teraz dzielić na punkty Rewards i punkty Status. Te pierwsze będą to tak zwane punkty premiowe, a te drugie - statusowe. Tylko punkty Status (czyli za pobyty i wydatki kwalifikowane w hotelach uczestniczących w programie oraz za imprezy realizowane w ramach oferty Meeting Planner) będą się liczyły do zdobycia wyższego statusu. Cała reszta punktów (czyli bonusowe za różne promocje, status, korzystanie z aplikacji Places czy z firm partnerskich) zaliczona będzie do punktów Rewards, które nie będą się liczyć do statusu.

Wykorzystuj Punkty Rewards do rezerwowania noclegów za punkty i pobytów Dream Stay, wymieniaj je na niezwykłe„Elite Expériences oraz na nagrody naszych firm partnerskich. Punkty Rewards nigdy nie stracą ważności wystarczy, że odbędziesz co najmniej jeden kwalifikowany pobyt rocznie!

Punkty Statuts określają Twój status człokowski, na podstawie Twojej aktywności w ciągu roku kalendarzowego. Im więcej masz Punktów Status, tym wyższy status Twojej karty. Licznik punktów Status jest zerowany co rok 1 stycznia.


Progi punktowe zostaną obniżone


Od 2017 roku będzie potrzeba mniej punktów, żeby dostać wyższy status członkowski. Progi punktowe zostaną obniżone, ale trzeba będzie się bardziej namęczyć, żeby jakiś status zdobyć, skoro od tej pory będą się liczyć jedynie punkty Status.
Oznacza to, że dla zdobycia (za punkty) następujących statusów trzeba będzie wydać około:
  • 800 EUR (3.400 PLN) dla statusu Silver
  • 2.800 EUR (11.950 PLN) dla statusu Gold
  • 5.600 EUR (23.900 PLN) dla statusu Platinum

Statusy Silver, Gold i Platinum wymagają odpowiednio: 10, 30 i 60 nocy, także sposób na zdobycie danego statusu poprzez liczbę odbytych noclegów od 2017 r. może okazać się nawet i korzystniejszy. Przynajmniej jeśli na noclegi wydamy średnio mniej niż 340 złotych za noc dla statusu Silver i 398 złotych dla statusu Gold lub Platinum.

Powyższe obliczenia są przy założeniu, że zdobywamy 25 punktów Status za wydane 10 EUR, chociaż z tym może być różnie, jak widać poniżej:

Liczba punktów otrzymywanych za noclegi


Od 1 stycznia 2017 r. nadal będzie się otrzymywać więcej punktów za noclegi w zależności od tego jak wysoki status posiadamy. Różne będą też stawki dla różnych hotelowych marek należących do Le Club AccorHotels. Jednak niezależnie od statusu zawsze będziemy otrzymywać taką samą liczbę punktów Status.

Za każde 10 EUR kwalifikowanych wydatków otrzymamy następującą liczbę punktów:

Uproszczone obliczanie statusu i przedłużenie jego obowiązywania


Do tej pory status w programie Le Club AccorHotels otrzymywało się na 12 kolejnych miesięcy:
Teraz status będzie się otrzymywało do końca roku jego zdobycia oraz na cały kolejny rok. Jeśli uda nam się w 2016 r. zdobyć jakiś status (jeszcze na starych zasadach co do wymaganych punktów), to utrzymamy już go do 31 grudnia 2017 r.
Podobnie, jeśli uzyskamy wyższy status dwa razy w tym samym roku:
Jeśli w danym roku uzyskasz punktów na taki sam status, jaki miałeś w roku poprzednim, to utrzymujesz ten status na kolejny rok. Jeśli nie uda się utrzymać statusu (bo zdobędziesz mniej punktów), to zostaje on obniżony. Nie wynika to z tego obrazka, ale raczej status zostanie obniżony do takiego w zależności ile punktów się zdobędzie, a nie że tylko o jeden poziom w dół (jako tzw. "miękkie lądowanie", które występuje w niektórych programach).

Koniec plastikowych kart


Karta członkowska z plastikowej, wysyłanej pocztą, zmienia się w wirtualną. Z jednej strony szkoda, bo nie będzie można się pochwalić jakimś namacalnym dowodem na posiadanie wyższego statusu, ale z drugiej strony to taka karta i tak się niezbyt przydawała. Wygodniej korzysta się z karty wirtualnej, np. w aplikacji Accor w telefonie czy na tablecie, które to urządzenia przeważnie i tak zawsze nosimy przy sobie.

I jak się Wam te zmiany podobają? :p
Więcej o nich przeczytacie na specjalnej stronie Accora.


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz