poniedziałek, 16 maja 2016

Promocja Accelerate w IHG: czerwiec - sierpień 2016 r.

Dopiero co dobiegła końca promocja Accelerate w programie lojalnościowym IHG Rewards Club, a tu zaraz startuje kolejna jej edycja! Do tej pory pojawiały się w IHG dwie takie promocje punktowe w ciągu roku - na jego początku (trwająca od stycznie do końca kwietnia) oraz pod koniec (wrzesień - grudzień). Tym razem doczekamy się również jej wakacyjnej odsłony.

Promocja będzie obowiązywać na noclegi od 1 czerwca do 31 sierpnia 2016 r. (włącznie). Zapisy do wakacyjnej odsłony Accelerate już ruszyły, można więc poznać swoje zadania. Za ich wykonanie otrzymamy co najmniej kilkadziesiąt tysięcy punktów, które można potem wymieniać na darmowe noclegi. Noce w programie IHG kosztują od 5.000 punktów (w promocji Point Breaks).

Tego typu promocja potrafi być na tyle atrakcyjna, że opłaca się z niej skorzystać, czyli odbyć te kilka noclegów, wyłącznie po to by zdobyć sporą liczbę bonusowych punktów, które potem można wymienić nawet na więcej darmowych nocy, często w lepszych (i droższych) hotelach. Ma to zresztą swoją nazwę - mattress run.

>>> REJESTRACJA DO PROMOCJI ACCELERATE (lub tutaj)

Zadania wykonujemy w hotelach uczestniczących w IHG, czyli w takich hotelowych markach jak np.: Holiday Inn, Holiday Inn Express, InterContinental, Indigo, Crowne Plaza. Rezerwacje muszą być robione poprzez oficjalne strony IHG, a nie przez pośredników (typu booking.com). Jednym noclegiem można zaliczyć kilka zadań na raz (wyjątek stanowią zadania z cash&points). Nie liczą się pobyty darmowe (np. jednodniowe z BRG) czy za punkty. Punkty otrzymane z promocji są to punkty bonusowe, nie liczą się więc do statusu w IHG. Żeby dany pobyt został zaliczony do promocji, to trzeba go rzeczywiście odbyć (lub się przynajmniej zameldować), nie wystarczy zrobienie samej rezerwacji.

Koniecznie należy rozróżniać noce ("nights") od pobytów ("stays"). Pobyt to dowolna liczba kolejnych dni w tym samym hotelu, bez względu na liczbę zrobionych rezerwacji. Pobyty oczywiście mogą trwać tylko jedną noc, ale jeśli chcemy odbyć kilka pobytów w ciągu kilku kolejnych nocy, to albo trzeba codziennie zmieniać hotel albo robić co najmniej 1 noc przerwy.

Jeśli chodzi o polskie hotele IHG, to mamy obecnie do wyboru: Holiday Inn ŁódźHoliday Inn Kraków, Holiday Inn BydgoszczHoliday Inn Warszawa - JózefówHoliday Inn Express Warsaw Airport oraz InterContinental Warszawa. Niedługo otwarte zostaną także: Holiday Inn Dąbrowa Górnicza oraz Indigo Kraków - Florian Gate.

Moje zadania w promocji Accelerate wyglądają następująco:
Niestety niezbyt mi się poszczęściło. Do zdobycia mam w sumie 38.000 punktów IHG, ale w ciągu tych trzech miesięcy musiałbym odbyć aż 15 nocy w hotelach IHG. Opłaca się jednać spędzić jedną noc w czerwcu w dowolnym hotelu IHG - dostałbym za nią w sumie 8.000 punktów.

Aktualizacja, 30.06.2016:
Odbyłem jedną noc w hotelu indigo Berlin Ku'damm (recenzja wkrótce!:) i dość szybko, bo po 9 dniach od wymeldowania dostałem za nią (chociaż nie od razu, punty przyszły 1 lipca) owe 8.000 punktów:
Oprócz punktów z promocji Accelerate dostałem za ten pobyt również 602 standardowe punkty (w tym 548 statusowych) oraz 400 punktów powitalnych (które wybrałem zamiast drinka) przy posiadaniu statusu Gold:
W sumie więc będę mieć ponad 9.000 punktów za tą jedną noc. Wystarczy więc prawie na dwie darmowe noce z promocji Point Breaks. :)


Ania miała więcej szczęścia co do zadań w Accelerate. U niej wyglądają następująco:
1. Download the IHG App - 500 punktów jedynie za ściągnięcie i zalogowanie się do aplikacji mobilnej IHG. Nie trzeba ściągać przez podany link, wystarczy skorzystać ze sklepu Google lub Apple Store i ją bezpłatnie pobrać.

2. Stay More, Earn More - 2.000 punktów za 3 dowolne noce.

3. Book with IHG - 2.000 punktów za 2 pobyty. Muszą być (tak jak wszystkie) zarezerwowane przez któryś z oficjalnych kanałów IHG - ich stronę, aplikację lub telefonicznie.

4. Discover Our Brands - 2.000 punktów za przenocowanie w dwóch różnych hotelowych markach IHG. Holiday Inn oraz Holiday Inn Express to są dwie różne marki, tak swoją drogą.

Za spełnienie 3 z 4 zadań Ania dostałaby dodatkowo 10.000 punktów IHG.
Za spełnienie 4 z 4 zadań Ania dostałaby jeszcze 15.000 punktów IHG.

W sumie do zdobycia jest więc 31.500 punktów i to jedynie za 3 noce, tyle że muszą być spędzone w dwóch różnych hotelowych markach, ale to nie powinien być żaden problem. Taką liczbę punktów można wymienić nawet na 6 darmowych nocy w jednej z kolejnych edycji promocji Point Breaks (a jest to stała promocja).


A jak wyglądają Wasze zadania?


Jeśli macie jakieś pytania lub wątpliwości co do swoich zadań (lub ogólnie do programu IHG Rewards Club) - dajcie znać w komentarzu. Szczególnie jeśli do tej pory nie braliście jeszcze udziału w poprzednich edycjach promocji Accelerate. Zawsze lepiej się zapytać niż potem żałować, że coś się zrobiło nie tak. :)

Jeśli chcecie się pochwalić (lub pożalić) swoimi zadaniami, to również zachęcam do ich postowania. :)


Opisy "trudniejszych" zadań


Postaram się osobno opisywać zadania, które mogę nie być do końca jasne. Będę na bieżąco aktualizował wpis w miarę pojawiania się kolejnych pytań.

Bonus Points Package, czyli bonusowe punkty dokupywane do stawki best flexible. Różne hotele mają różne wysokości (oraz ceny) tych punktów. Ogólnie BPP to jedyne bonusowe punkty kwalifikujące do statusu, także jeśli ktoś potrzebuje to może wybierać nawet wysokie stawki BPP, takie jak w HIX Warsaw Airport. Więcej o BPP. Trzeba tylko uważać (w przypadku pobytów dłuższych niż 1 noc) czy BPP jest liczone "per stay" czy "per night", bo jak "per stay" to punkty dostaniemy tylko raz za cały pobyt, pomimo tego, że system często dolicza opłatę do każdej nocy osobno.
Na przykład w hotelu Holiday Inn Bydgoszcz dopłata to jedyne 5 PLN i oczywiście oprócz punktów za zadanie otrzymamy ten 1.000 bonusowych punktów:
Zadanie z Points and Cash:
 Do tego zadania trzeba mieć co najmniej 5.000 punktów na koncie. Jeśli dany hotel kosztuje 10.000 punktów (jak np. Holiday Inn Bydgoszcz), to wybieramy jedyną w tym wypadku opcję rezerwacji Points&Cash - za 5.000 punktów + 40 USD:
Taki nocleg nie da już żadnych punktów, poza tym rozliczy się tak jak w całości kupiony za punkty, także nie będzie kwalifikujący. W promocji Accelerate policzy się on tylko do zadania z Points and Cash, a nie do żadnego innego!

Rezerwacje P&C mają możliwość bezpłatnej anulacji, ale jeśli taki pobyt anulujemy, to nie dostaniemy zwrotu 40 USD, tylko w sumie na konto wróci nam 10.000 punktów, bo tak jakby kupiliśmy brakujące 5.000 za 40 USD.

Zadanie Eat, Drink and Earn:
Wydatki na jedzenie i napoje muszą zostać doliczone do rachunku za pokój. Liczą się wydatki w hotelowym barze/restauracji, bez minibarów czy room service (chyba, ze się coś w regulaminie zadania zmieniło?). Może to być suma wydatków w różnych hotelach, w których nocujemy w trakcie obowiązywania promocji Accelerate.


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz