czwartek, 12 maja 2016

PORADNIK: Hilton HHonors dla początkujących!


Aktualizacja, 02.2017 r.: 
Od końca lutego szykują się zmiany w programie Hilton HHonors (a właściwie teraz już Hilton Honors), więc będę musiał zaktualizować o nie poniższy wpis. Ze zmianami możecie zapoznać się w tym poście. Najlepiej po lekturze tego niżej, bo aż tak dużo się nie zmieni. :)

Aktualizacja, 01.2018 r.: 
Spore zmiany zaszły też w programie w 2018 roku, o czym przeczytacie w tym poście.
Skoro teraz już wszyscy są (i będą przynajmniej do 31 sierpnia 2016 r.) szczęśliwymi posiadaczami statusu Gold w programie lojalnościowym Hilton HHonors, to myślę, że warto napisać o nim parę słów. Zwłaszcza dla osób, które jeszcze niezbyt miały styczność z tym programem lub przynajmniej z wysokim statusem w tej sieci. Szczególnie, że Hilton HHonors Gold jest chyba najlepszym statusem, a przynajmniej z tych, które można całkiem łatwo uzyskać. W końcu darmowe śniadania czy dostęp do hotelowych saloników executive lounge potrafią znacznie umilić pobyt w danym hotelu, o sporej oszczędności pieniędzy nie wspominając. Ale od początku...


Hotele Hilton na świecie


Hilton Worldwide to sieć zrzeszająca ponad 4.600 hoteli na całym świecie. Dzielą się one na 13 marek: Conrad Hotels & Resorts, Canopy by Hilton, Curio – A Collection by Hilton, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton by Hilton, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton, Hilton Grand Vacations, Tru by Hilton oraz Waldorf Astoria Hotels & Resorts.
Najważniejsze z nich, przynajmniej dla naszego regionu, to:
 • Hilton
 • Hilton Garden Inn
 • Hampton by Hilton
 • DoubleTree by Hilton

Warto też wspomnieć o dwóch najbardziej luksusowych markach, czyli: Conrad i Waldorf Astoria.

Jeśli chodzi o cechy wyróżniające poszczególne marki, to w hotelach DoubleTree każdy gość witany jest ciepłym ciastkiem z czekoladą, a w Hamptonach (czyli najbardziej budżetowej, jednak nadal nowoczesnej marce) w cenę pobytu wliczone jest śniadanie.


Hotele Hilton w Polsce

DoubleTree Wrocław, który został otwarty w sierpniu 2016 r.

W Polsce działa obecnie 14 hoteli grupy Hilton:
 • 2 Hiltony (Warszawa i Gdańsk)
 • 3 Hiltony Garden Inn (Rzeszów, Kraków, Kraków Airport)
 • 4 DoubleTree (Łódź, Warszawa, Kraków, Wrocław)
 • 5 Hamptonów (Gdańsk Airport, Kraków, Świnoujście, Warszawa, Warszawa Airport)

Cztery hotele Hilton w Polsce posiadają saloniki executive lounge.
Są to: Hilton Warszawa oraz trzy hotele marki DoubleTree (Warszawa, Kraków, Wrocław).

Moje recenzje polskich hoteli Hilton HHonors (oraz ich saloników) znajdziecie w poniższych postach:
- DoubleTree by Hilton Wrocław (Executive Lounge)
- DoubleTree by Hilton Warsaw (Executive Lounge)
- DoubleTree by Hilton Warsaw (wraz z Executive Lounge) #2
- Hampton by Hilton Warsaw Airport
- Hilton Garden Inn Kraków Airport
- Hilton Garden Inn Rzeszów
Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre (Executive Lounge)


Zdobywanie punktów w Hilton HHonors


Punkty podstawowe ("Base Points") w programie Hilton HHonors otrzymuje się za pobyty w każdym z hoteli należących do grupy Hilton. Zarabiamy 10 punktów HHonors za każdego wydanego dolara amerykańskiego (w przeliczeniu). Liczą się wydatki za rezerwację pokoju oraz inne, takie jak na rozmowy telefoniczne, minibar czy room service.

Wyjątek stanowią tylko hotele marki Home2 Suites, w których zarabiamy 5 punktów za wydanego dolara i liczy się tylko kwota wydana na pokój. Inne wydatki nie liczą się też w hotelach Hampton oraz Homewood Suites, ale w nich otrzymujemy standardowe 10 punktów HHonors za 1 USD.

Oprócz punktów podstawowych otrzymujemy też punkty bonusowe ("Bonus Points") - z promocji czy za posiadany w programie status. Poza tym jeśli na swoim koncie wybierzemy opcję Points&Points, to oprócz 10 podstawowych punktów będziemy otrzymywać także 5 bonusowych. Można także wybrać naliczanie mil (Points&Miles), jeśli pod konto podepniemy jakiś lotniczy program lojalnościowy. Wtedy oprócz 10 punktów podstawowych otrzymujemy 1 milę za każdego wydanego 1 USD.
Tutaj można skorzystać z kalkulatora punktów i zorientować się ile ich dostaniemy za pobyt o podanych parametrach.

Czy otrzymujemy punkty HHonors za więcej niż jeden pokój dziennie?
Punkty HHonors za noclegi otrzymujemy za maksymalnie dwa pokoje na pobyt, muszą one być na jednym rachunku, o co należy poprosić podczas zameldowania. Do statusu liczy się jednak tylko jeden pokój/noc.

Czy punkty w Hilton HHonors wygasają?
Należy chociaż raz na 12 miesięcy mieć jakąś aktywność na koncie (np. pobyt w hotelu, zakup dowolnej liczby punktów itp.). W innym razie zebrane punkty mogą wygasnąć, a konto zostać zawieszone. Po 12-miesięcznej nieaktywności będziemy mieli jeszcze 90 dni na wykonanie jakiejś aktywności. Po pięciu latach nieaktywności konto w HHonors zostaje zamknięte.

Wszystkie zebrane punkty w Hilton HHonors możemy wymieniać na darmowe noclegi, o czym za chwilę.


Zakup punktów w Hilton HHonors


Punkty w programie lojalnościowym Hiltona można też nabywać drogą kupna. Standardowo 1.000 punktów HHonors kosztuje 10 USD. Zdarzają się też promocje, np. od teraz do 10 czerwca trwa rewelacyjna, w której cena 1.000 pkt. spadła do 5 USD. Więcej info.


Kupione punkty nie liczą się do uzyskania statusu w HHonors. Można kupić maksymalnie tylko 80.000 punktów w roku kalendarzowym. Transakcje są nieodwołalne, a zakupione punkty powinny trafić na konto maksymalnie w ciągu 24 godzin.

Można też punkty podarować (kupić, bo transferować z własnego konta się niezbyt opłaca) innej osobie, wystarczy imię i nazwisko i (pewnie dowolny) adres e-mail, na który zostanie wysłany kod doładowujący. Nie trzeba znać/podawać numeru konta HHonors obdarowywanej osoby. Więc jakby mi ktoś chciał sprawić prezent, to się absolutnie nie obrażę. :))

Czy każdy może kupić punkty w Hilton HHonors?
Według regulaminu punkty w HHonors można kupić dopiero po 30 dniach od dołączenia do programu, o ile miało się jakąś aktywność na koncie (w postaci pobytu lub uzyskania punktów innym sposobem) lub dopiero po 90 dniach od dołączenia, jeśli żadnej aktywności nie było:

A new HHonors Member may purchase points 30 days after enrollment if the account reflects activity including a stay (as defined herein) or earning HHonors Points through an HHonors Marketing Partner. After 90 days of enrollment, a new Member is eligible to purchase points regardless of their account activity.

Warto więc sobie wcześniej założyć konto w HHonors, nawet jeśli nie będziemy z niego od razu korzystać. Nie wiem czy jest jakieś obejście tego ograniczenia, ale spróbowałbym może zrobić jakąś zwrotną rezerwację podając dane swojej karty. Może to jakoś zweryfikuje nasze konto i nie będzie trzeba czekać 30/90 dni. Albo może gdyby poprosić jakiegoś innego członka programu, żeby kupił punkty na nasze konto (ale to raczej jednak nie działa, z tego co próbowałem).


Noce za punkty w Hilton HHonors


Hotele Hilton dzielą się na 10 kategorii. Najtańsze - pierwszej kategorii kosztują 5.000 punktów za noc, a najdroższe nawet do 95.000 punktów.

Najtańsze hotele można mieć więc za 50 USD za noc (przy zakupie punktów bez żadnej promocji) lub nawet za jedyne 25 USD (przy promocji 100% bonusu, taka jak teraz obowiązuje).

Jak sprawdzić ile dany hotel kosztuje punktów?
Całkiem prosto. Wystarczy wejść na stronę HHonors, wpisać nazwę miasta lub nawet i kraju, wybrać datę, zaznaczyć "Use HHonors Points" i wyszukać. Jeśli hotel nie będzie w danym terminie wyprzedany, to powinna się pokazać jego cena w punktach.

Tutaj jest też jakieś narzędzie do sprawdzania cen w punktach, ale coś niezbyt ono działa. Widzę np. że pokazuje Hamptona przy warszawskim lotnisku za 5.000 punktów, co nie jest prawdą - hotel ten kosztuje 10.000 punktów za noc.

Najtańsze hotele Hilton za punkty to np. Hampton by Hilton Kraków (ze śniadaniem w cenie!) i Hilton Garden Inn Rzeszów.
Kilka innych Hiltonów za 5.000 punktów:
Hilton Garden Inn Bali Ngurah Rai Airport (Indonezja)
Hampton by Hilton Iasi (Rumunia)
DoubleTree by Hilton Hotel Sighisoara - Cavaler (Rumunia)
Hilton Salalah Resort (Oman)
DoubleTree by Hilton Hotel Ningbo - Chunxiao (Chiny)
DoubleTree by Hilton Hotel Jiaxing (Chiny)
Hilton Garden Inn Shenzhen Bao'an (Chiny)
Hilton Garden Inn Xi'an High-Tech Zone (Chiny)
Hampton by Hilton Minsk City Centre (Białoruś)

Ile można zaoszczędzić rezerwując hotele za punkty?
Warto się przyglądać cenom hoteli w punktach i w walucie, bo zdarzają się spore różnice, a przez to i okazje do zaoszczędzenia pieniędzy. Szczególnie jeśli mamy już na koncie jakieś punkty lub trwa dobra promocja do ich zakupu.
DoubleTree by Hilton Kuala Lumpur
Na przykład świetnie wyglądający hotel DoubleTree w Kuala Lumpur (który posiada salonik executive!) kosztuje jakieś 415 MYR (czyli ok. 400 PLN) lub 10.000 punktów HHonors. Tyle punktów, bez żadnej promocji, kosztuje 100 USD, czyli obecnie tylko trochę mniej niż cena w malezyjskich ringgitach, ale jeśli weźmiemy pod uwagę promocję ze 100-procentowym bonusem na zakup punktów, to cena tego hotelu spada do... 50 USD. Oznacza to w tym przypadku oszczędność ponad 200 PLN... na jednej nocy!

A jeśli jeszcze za posiadany status (o czym za chwilę) dostaniemy upgrade do pokoju z salonikiem (oraz np. śniadaniem w restauracji), to zapłacimy w punktach te 50 USD (195 PLN) zamiast 785 PLN, czyli tylu ile pokój Executive ze śniadaniem jest warty. A to z kolei oznacza oszczędność 590 PLN na jednej nocy. :)

Poza tym ceny hoteli w punktach są raczej niezmienne, jeśli chodzi o poszczególne daty. Co innego ceny w złotówkach. Przykładowo: DoubleTree Wrocław można zarezerwować na niektóre terminy już od ok. 300 PLN. A gdyby się chciało spędzić w tym hotelu np. Sylwestra? Trzeba by zapłacić min. 1200 PLN! W jednym i drugim terminie kosztuje za to 20.000 punktów HHonors. Przy cenie 300 złotych nie opłaca się więc płacić za niego punktami, ale przy 1200 złotych - jak najbardziej! Stawki punktowe mogą się jednak dla najpopularniejszych terminów szybciej wyprzedać.

Listy hoteli według kategorii można znaleźć tutaj. Nie jest to to może najwygodniejsze ani za czytelne rozwiązanie, ale zdaje się, że jedyne. Inne kategorie można sprawdzić zmieniając w tym linku cyferkę na jego końcu.

Do ciekawych hoteli drugiej kategorii (czyli za 10.000 punktów) należą m.in.:
Hampton by Hilton Swinoujscie (oraz Hiltony przy warszawskim, krakowskim i gdańskim lotnisku, ale one przeważnie są tańsze)
DoubleTree by Hilton Hotel Bratislava
Hilton Garden Inn Vienna South
Rumunia:
Hampton by Hilton Cluj-Napoca
Hilton Sibiu
Wietnam:
Hilton Garden Inn Hanoi
Malezja:
Hilton Petaling Jaya (jednak podobno DT Kuala Lumpur lepszy w każdym aspekcie:)
Hilton Kota Kinabalu (nie wiadomo kiedy zacznie działać)
DoubleTree by Hilton Hotel Kuala Lumpur
DoubleTree Resort by Hilton Hotel Penang
DoubleTree by Hilton Hotel Johor Bahru (przy Singapurze)
Chiny:
DoubleTree by Hilton Hotel Beijing
DoubleTree by Hilton Hotel Shenyang
DoubleTree by Hilton Hotel Shenzhen Longhua
DoubleTree by Hilton Hotel Chongqing Wanzhou
DoubleTree by Hilton Hotel Suzhou
Hilton Urumqi

Patrząc na te hotele to aż by się chciało zrobić małe tournée po Chinach i Malezji... :)

Za pobyty za punkty ("Reward Stay") nie otrzymuje się już punktów. Jeśli chociaż 1 noc danego pobytu (a pobyt = dowolna liczba kolejnych nocy w jednym hotelu, bez względu na liczbę dokonanych rezerwacji) jest opłacona punktami, to taki pobyt w całości liczony jest jako Reward Stay i nie daje punktów. Jeśli więc zależy nam na punktach, to lepiej nie łączyć nocy za gotówkę z nocami za punkty. Najlepiej sobie w takim wypadku zrobić dzień przerwy lub zmienić hotel, chociażby na innego Hiltona.

Pobyty za punkty można przeważnie bezpłatnie anulować aż do dnia zameldowania (lub na dzień przed). Zdarzają się od tego jednak wyjątki, także zawsze trzeba czytać warunki anulacji przed dokonaniem rezerwacji! W przypadku anulacji z zachowaniem terminu, punkty wracają na konto.


Uzyskanie statusu w Hilton HHonors


W programie HHonors występują 4 poziomy członkostwa: Blue, Silver, Gold i Diamond.

Status Blue otrzymujemy od razu po zapisaniu się do programu. Status Silver po odbyciu 4 pobytów lub 10 nocy w ciągu roku kalendarzowego. Status Gold po odbyciu 20 pobytów lub 40 nocy lub uzyskaniu 75.000 punktów podstawowych. Status Diamond po odbyciu 30 pobytów lub 60 nocy lub zdobyciu 120.000 podstawowych punktów.

Punkty bonusowe ("Bonus Points") nie liczą się do statusu.

Wszystkie pobyty w Hilton HHonors (oprócz darmowych, kupowanych hurtowo, jako załoga (crew) czy dla agentów itp.) są kwalifikujące do statusu. Również i te opłacone punktami lub w opcji points+money.

Oprócz powyższego sposobu na uzyskanie statusu w Hilton HHonors są też i mniej standardowe. Jednym z nich jest skorzystanie z tzw. fast tracka i uzyskanie statusu Gold np. za 4 pobyty w ciągu 90 dni od zapisania się do niego (więc najlepiej to zrobić chwilę przed pierwszym planowanym w danym okresie noclegiem). Można też wyrobić specjalną kartę kredytową, ale niestety jeszcze żadnej takiej w Polsce nie mamy. Trzeba by było mieszkać np. w USA czy UK.

Aktualizacja: Dostępny jest również Fast Track do Golda w zaledwie dwa pobyty, jednak jest to tzw. promocja targetowana, a więc nie każdemu uda się na nią zapisać.

Status zdobywa się w roku kalendarzowym (od 1 stycznia do 31 grudnia). Po spełnieniu warunków danego statusu otrzymuje się go do końca roku oraz na cały kolejny. Jeśli więc zdobędziemy status dowolnego dnia w 2016 r., to zachowa on ważność do końca 2017 r. (a w praktyce aż do końca marca 2018 r.). 


Przywileje statusów w Hilton HHonors


Korzyści wynikające z posiadania poszczególnych statusów w programie lojalnościowym Hilton HHonors można sobie sprawdzić na tej stronie (klikając w poszczególne poziomy). Ja napiszę tylko o najważniejszych.

Za status Blue otrzymujemy:
 • darmowy internet w pokoju (w większości hotelowych marek Hiltona)
 • możliwość późnego wymeldowania

Za status Silver otrzymujemy dodatkowo:
 • bonus w wysokości 15% podstawowych punktów
 • piątą noc gratis, przy pobytach za punkty trwających co najmniej 5 nocy

Rezerwując 5-, 10-, 15- lub 20-dniowe pobyty za punkty otrzymujemy odpowiednio: 1, 2, 3 lub 4 noce gratis. Jest to więc dobry sposób na oszczędność punktów przy dłuższych pobytach. Noce w dwóch najtańszych kategoriach hoteli Hilton wychodzą wtedy po 4.000 i 8.000 punktów HHonors. System automatycznie obniży końcową cenę w punktach za taki pobyt.


Zabawa zaczyna się od statusu Gold za który otrzymujemy, oprócz tego co powyżej:
 • bonus w wysokości 25% podstawowych punktów
 • przywileje w zależności od konkretnej hotelowej marki (takie jak: upgrade pokoju, darmowe śniadanie czy dostęp do saloniku), o czym za chwilę!

Za status Diamond otrzymujemy natomiast:
 • bonus w wysokości 50% podstawowych punktów
 • 48-godzinną gwarancję dostępności pokoju
 • internet Premium w pokoju
 • jeszcze więcej przywilejów w poszczególnych hotelowych markach


Korzyści z posiadania statusu Hilton HHonors Gold


Główne przywileje dla posiadaczy statusu Gold zależą od marki w której nocujemy i od tego co sobie wybraliśmy. żeby dokonać wyboru należy zalogować się na swoje konto w HHonors i wybrać w zakładce "MY PROFILE" - "MyWay Hotel Benefits".

Wygląda to mniej więcej tak:
Zobaczymy więc, że przy najważniejszych hotelowych markach mamy zaznaczony upgrade pokoju. Możemy wtedy również wybrać 1.000 bonusowych punktów albo darmowe śniadanie. Śniadanie niby jest oznaczone jako "continental", ale przeważnie jest to pełne śniadanie w hotelowej restauracji.

Niestety w hotelach Waldorf Astoria nie ma śniadania do wyboru, zamiast tego jest jeden darmowy film do obejrzenia w pokoju.

Jeśli chodzi o podniesienie standardu pokoju i o salonik executive lounge, to posiadając status Gold otrzymujemy dostęp do saloniku jedynie w przypadku otrzymania upgrade'u pokoju do poziomu Executive. Dostęp do saloniku nie jest więc z tym statusem gwarantowany, ale jednak w większości przypadków takowy powinniśmy otrzymać. Np. w warszawskich czy budapesztańskich Hiltonach nie ma z tym najmniejszego problemu.


Korzyści z posiadania statusu Hilton HHonors Diamond


Najwyższy status w HHonors oznacza także i najbardziej hojne przywileje. W "MyWay Hotel Benefits" nie musimy przeważnie wybierać czy chcemy otrzymać 1.000 punktów czy śniadanie - otrzymujemy obie te korzyści:
Posiadając status Diamond mamy też szansę otrzymać lepsze upgrade'y pokoju niż dla statusu Gold, czasem nawet i do apartamentu.

Co jest istotne, przy tym statusie mamy gwarantowany dostęp do hotelowego saloniku. Nawet jeśli nie otrzymamy upgrade'u do pokoju zawierającego w sobie do niego dostęp, to i tak możemy z saloniku skorzystać. Tak jest przynajmniej w hotelach: Conrad, Hilton i DoubleTree.


Salonik executive lounge / club lounge

Salonik executive lounge w hotelu Hilton Budapest
Jeśli uzyskamy dostęp do hotelowego saloniku, to możemy z niego korzystać od zameldowania się w hotelu aż do wymeldowania się z niego. Przeważnie zresztą samo zameldowanie i wymeldowanie może się w takim saloniku odbyć, zamiast na recepcji.

W salonikach executive lounge w ciągu dnia zwykle można się częstować jakimiś lekkimi przekąskami oraz napojami. Wieczorem, przez dwie czy trzy godzinki podawana jest kolacja, z alkoholem.
Kolacja w saloniku w hotelu DoubleTree Warszawa
Wybór alkoholi w saloniku w Hilton Budapest
Następnego dnia rano serwowane jest śniadanie, które przeważnie nie jest tak różnorodne jak to w restauracji, ale niekoniecznie musi od niego mocno odstawać. Niektóre osoby cenią sobie bardziej kameralną atmosferę saloniku nad pełną gości, sporo większą restauracją.
Salonikowe śniadanie w DoubleTree Warszawa
Dostęp do saloniku jest dla osoby posiadającej kartę HHonors oraz dla drugiego gościa nocującego razem w pokoju. Teoretycznie właśnie tylko dla jednego, ale jeśli pokój jest na trzy osoby, a szczególnie jeśli podróżujemy z dzieckiem, to nie wyobrażam sobie, żeby któryś z gości nie mógł z saloniku skorzystać. Ma ktoś jakieś inne doświadczenia jeśli chodzi np. o 3-osobową rezerwację?


Dokonywanie rezerwacji hotelu w HHonors


Żeby mieć pewność uzyskania punktów za rezerwację oraz należnych za status przywilejów należy zarezerwować pokój na jednej z oficjalnych stron Hiltona, przez telefon czy aplikację HHonors, a nie jakichś pośredników (booking.com itp.).
Ogólnie hotele Hilton polecam rezerwować poprzez stronę: HHonors.Hilton.com (widoczną wyżej), a nie przez polską stronę Hilton.pl, która jest znacznie mniej przyjazna (chociażby dlatego, że na niej trzeba najpierw wybrać kraj, potem miasto, a potem jeszcze konkretny hotel, a na stronie HHonors można przeszukać wszystkie hotele nawet w danym kraju).

Dobrym sposobem na znalezienie niskiej ceny jest szukanie z zaznaczoną opcją "flexible dates":
Jeśli mamy status Gold czy Diamond, to możemy zarezerwować najtańszy pokój, bez śniadania, które np. wiemy, że otrzymamy w ramach przywilejów statusowych. Jeśli liczymy na jakieś lepsze pokoje (o kilka poziomów "do góry"), to można oczywiście zarezerwować coś "wyżej" niż pokój standardowy, żeby potem mieć szansę otrzymać upgrade do jeszcze lepszego, no ale to już opcja dla wymagających osób. :)

Podczas zameldowania recepcjonista powinien widzieć nasz status w HHonors i dać nam odpowiedni pokój (który pewnie i tak już został nam trochę wcześniej przydzielony) wraz z wynikającymi ze statusu przywilejami. Warto się oczywiście zapytać czy dostaliśmy wszystko co nam mniej lub bardziej przysługiwało lub błagalnie patrzeć oczami kota ze Shreka, jeśli jeszcze nie wiemy czy dostaniemy dostęp do saloniku. :) 

Jeśli mamy Golda, to dylematem w tych kilku hotelowych markach może być wybór "1.000 punktów czy darmowe śniadanie" w MyWay Hotel Benefits. Decyzji tej możemy dokonać teoretycznie na maksymalnie 24 godziny przed zameldowaniem, chociaż pewnie recepcjonista może też pójść na rękę, jeśli zmienimy zdanie na ostatnią chwilę.

Czasem zresztą opłacalność takiego wyboru może się zmienić w zależności czy otrzymamy dostęp do saloniku czy nie (zakładając oczywiście, że dany hotel takowy posiada, a my mamy status Gold). Jeśli wybierzemy darmowe śniadanie i otrzymamy jeszcze dostęp do saloniku, który zawsze też jest ze śniadaniem, to wtedy będziemy mogli je zjeść i w saloniku i w restauracji (co grozi pęknięciem żołądka), ale już nie dostaniemy punktów. Może się więc bardziej opłacać zrezygnować ze śniadania w restauracji dla 1.000 bonusowych punktów, a liczyć na śniadanie w saloniku. Gorzej, jeśli jednak dostępu do lounge'a nie dostaniemy... Jednym słowem: problemy pierwszego świata. :))

Jeśli z jakiegoś powodu dokonaliśmy rezerwacji przez pośrednika, to też nie wszystko musi być stracone. Niektóre hotele zgadzają się na podpięcie takiej rezerwacji pod nasze konto w HHonors. W tym celu najlepiej jest wysłać wcześniej do konkretnego hotelu maila (chociaż wtedy trudniej z tym błagalnym wzrokiem kota:). Jeśli się uda, to raczej nie powinno być już na miejscu problemu z przywilejami (ale punktów nie dostaniemy, pobyt nie wliczy się także do statusu).


Gwarancja najlepszej ceny w Hiltonie


Warto jednak i tak sprawdzać ceny u pośredników (np. przez Szukaj.HotelSpotter.pl), bo jest szansa na skorzystanie z hotelowej gwarancji najniższej ceny. Może nie dostaniemy darmowej pierwszej nocy (tak jak np. w IHG), ale dzięki temu BRG w Hiltonie nie jest tak restrykcyjna i teoretycznie łatwiej można znaleźć różnicę w cenie. Warunki rezerwacji nie muszą się dokładnie zgadzać co do dnia bezpłatnej anulacji, waluta nie musi być ta sama w obydwu serwisach itp.

Nie zdziwcie się też, gdy podczas wypełniania wniosku BRG nie znajdziecie na liście Polski. Nie wiem dlaczego, ale są tam tylko wybrane państwa. Nie trzeba się jednak tym przejmować, tylko wybrać dowolny kraj.

W Hiltonach, jeśli gdzieś indziej niż na stronie oficjalnej znajdziemy niższą cenę za ten sam pokój w danym terminie i wniosek BRG zostanie zaakceptowany, to cena rezerwacji jest obniżana do tej niższej, a dodatkowo dostajemy rabat w wysokości 50 USD (w przeliczeniu). 

Rezerwacja jest dokonana na oficjalnej stronie Hiltona, więc otrzymujemy wszystkie należne przywileje oraz punkty (no chyba, że cena rezerwacji spadła do 0 PLN, co też jest możliwe).


Polecane Hiltony


Jeśli posiadacie status HHonors Gold, to polecam wybrać sobie jakiegoś Hiltona, najlepiej z salonikiem, i na własnej skórze przetestować posiadane przywileje. :) Myślę, ze nie powinno być problemu z ich uzyskaniem. Ja nocowałem już nie raz w warszawskim Hiltonie (salonik) oraz DoubleTree (salonik oraz salonik z kolacją jak w restauracji) i są to na prawdę świetne obiekty! Bardzo mi się też podobał design oraz pokój w DoubleTree w Łodzi (chociaż nie jadłem tam śniadania), dlatego muszę jeszcze odwiedzić ten krakowski, no i czekam niecierpliwie na Wrocław.

Poza tym nie nocowałem jeszcze w słabym Hiltonie. Pozytywnie zaskoczyło mnie darmowe śniadanie i nowoczesny pokój w 3-gwiazdkowym Hamptonie przy lotnisku Chopina oraz bardzo milo wspominam pobyt w niedrogim lecz zacnym Hiltonie Garden Inn przy krakowskim lotnisku.

Najładniejszy Hilton w jakim do tej pory spałem (a przynajmniej z najładniejszym widokiem z okna!) to ten w Budapeszcie, z niesamowicie wyglądającym lobby oraz executive loungem. Hilton Budapest City może tak urodziwy nie był, ale nadal to przyzwoity hotel ze świetnym jedzeniem (i winem) w saloniku.


Pytania?


Jeśli coś jest niejasne lub macie jakieś pytania na temat programu lojalnościowego Hilton HHonors (nie ważne na jakim stopniu zaawansowania;) lub uwagi co do powyższego poradnika, to dajcie znać! Trochę mi godzin zeszło na jego napisanie, ale i tak mogłem o czymś ważnym zapomnieć. :)

PS. Mam nadzieję, że się przyda! :)


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz