wtorek, 28 czerwca 2016

Zmiana organizacji ruchu pod terminalem Lotniska Chopina!

lotnisko chopina zakaz zatrzymywania sie
Dziś (28 czerwca br.) umieszczone zostało nowe oznakowanie poziome i pionowe zmieniające organizację ruchu pojazdów pod terminalem Lotniska Chopina na poziomie przylotów.

Od jutra (29 czerwca br.) wprowadzony zostaje całkowity zakaz zatrzymywania się i postoju na ogólnodostępnych nitkach dojazdowych (3 i 4 nitka).

Zatrzymywanie pojazdów możliwe będzie wyłącznie na parkingach: godzinowych P1, P3 oraz dobowym P4.
lotnisko chopina zmiana organizacji ruchu
Oznacza to, że nie będzie można już kogoś odebrać z lotniska nie płacąc za parking (5 zł do 30 minut). Opłata niby nie jest wysoka, ale szkoda że lotnisko widocznie bardziej liczy na zarobek niż dba o komfort pasażerów. Szczególnie, że Parking P2 jeszcze nie funkcjonuje, więc jeśli ktoś wychodzi Wyjściem 2, to będzie miał do pokonania nie taką małą odległość na Parking P1.

O prawdopodobnych korkach tworzących się przy wjeździe na parking (oraz wyjeździe z niego) czy konieczności szukania na nim miejsca nie wspominając. A i jeszcze trzeba za ten parking zapłacić, często stojąc w kolejce do automatu.

Ciekawe co komu przeszkadzało te kilka samochodów zatrzymujących się na kilka minut na ogólnodostępnych pasach. Szczególnie, że i tak były tam znaki zakazu postoju, więc nie można było zostawić samochodu na dłużej. Widziałem też, że jeśli ktoś łamał te zakazy, to bardzo szybko zjawiała się policja wlepiająca mandaty, więc monitoring na pewno bardzo dobrze tam działa. Może po prostu lotnisko pozazdrościło zarobków policji lub firmom zajmującym się odholowywaniem samochodów... ;)

Dla osób, które nie chcą płacić ani tracić czasu/benzyny na szukanie miejsca na parkingu, rozwiązaniem może być zatrzymanie się na poziomie odlotów, bo tam nadal są jeszcze zakazy (tylko) postoju. Więcej o poziomie odlotów w poprzednim wpisie, który teraz muszę zaktualizować o powyższe zmiany.


Kliknij, jeśli podobał Ci się wpis:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz